Są tylko dwa narody: niesamowita historia migracji rodziców Ludwiki Palletty | MX | Pomiń wstęp

Są tylko dwa narody: niesamowita historia migracji rodziców Ludwiki Palletty |  MX |  Pomiń wstęp

Ludwika Paletta to jedna z najpopularniejszych aktorek w Meksyku. Jego pierwszym dziełem była „Karuzela” (1889) i od tego czasu nie przestaje dołączać do meksykańskich i międzynarodowych produkcji. Aktorka urodziła się w Krakowie, w Polsce, ale jej rodzice postanowili wyemigrować do Ameryki Łacińskiej, kiedy ona i jej siostra były bardzo młode. Historia ich przyjazdu do Meksyku nie jest dobrze znana, ale 44-letnia tłumaczka zdradziła w wywiadzie powody, które skłoniły jej rodzinę do wyjazdu z Polski do kraju Saro.

Wyglądać: Potwierdza się sezon 3 „Matki, są tylko dwie”: luźne zakończenia historii

imigracja

Zbigniew Paleta to polski muzyk, żonaty z Barbarą Paciorek Kowalowka, polską pedagog i artystką wizualną, z którą ma dwie córki: Ludwikę i Dominikę. Pan Paletta stał się ważnym kompozytorem meksykańskich filmów i powieści, kiedy wyemigrował z rodzinnego kraju do Meksyku, a jego córka Ludwica została wielką aktorką. Podczas rozmowy z dziennikarzem tłumaczka zdradziła, jak wyglądała ta podróż z Polski do Meksyku.

Barbara Paciorek Kowaluka z córką Ludwiką. (fot. Instagram/Ludwika_paleta)

„Był rok 1980, była duża niepewność, było wiele problemów gospodarczych, jak zawsze Polska była krajem, który żył jeśli nie wojną, to powojenną. Zawsze mieli bardzo trudną sytuację polityczną i gospodarczą. Ale w tym razem był ogromny brak produktów.był bon na odbiór niektórych zamówionych rzeczy dali ci 500g wieprzowiny lub mięsa na cały tydzień wtedy tata powiedział mi że mnie niósł na barkach a ja wręczyłam bon paniom które rozdał mięso powiedział „och” jak mnie zobaczyli i dał mu 100g Inne To był bardzo trudny czas”- mówi aktorka.

Ludwika wspomina, że ​​ponieważ jej ojciec był skrzypkiem i grał ze starszymi polskimi osobistościami, miał możliwość wyjazdu z kraju, na co ówczesny reżim nie pozwalał. Miał okazję pojechać na Kubę i dwukrotnie do Meksyku. „Mój tata kochał kulturę latynoamerykańską. Kochał Meksyk”.Dodać.

Zbigniew Paleta z córką Ludwiką.  (fot. Instagram/Ludwika_paleta)

Zbigniew Paleta z córką Ludwiką. (fot. Instagram/Ludwika_paleta)

„Pewnego dnia powiedzieli mu, że są przesłuchania dla muzyków, zwłaszcza dla smyczków, a szczególnie muzycy polscy, rosyjscy i wschodnioeuropejscy są znani jako bardzo dobrzy muzycy smyczkowi. Więc mój ojciec poszedł na przesłuchanie, kiedy zamykał skrzypce przypadku, powiedzieli mu: Czekaj, jesteśmy zainteresowani. Wkrótce potem powiedzieli mu, że w Meksyku jest miejsce”. Dodać.

Zbigniew Paleta, muzyk, ożenił się z Barbarą Paciorek Kowaluka.

Zbigniew Paleta, muzyk, ożenił się z Barbarą Paciorek Kowaluka.

Kiedy pan Paletta powiedział żonie o możliwości pracy w Meksyku przez rok, ta powiedziała mu, że nie chce jechać i że przebywa z dwiema córkami w Polsce. „Czterdzieści lat temu nic lub prawie nic nie było wiadomo o tak odległych krajach, a to, co wiesz, znalazłeś w książkach, nie mieliśmy zbyt wielu informacjiKomplementuje aktorkę, ale mówi, że jego ojciec wyszedł na chwilę z przyjaciółmi na wino, a kiedy wrócił do domu, zastał żonę śpiącą z książką o niej z Meksyku”.W końcu dotarliśmy do Meksyku. komentarz.

Barbara Paciorek Kowaluka z córką Ludwiką.  (fot. Instagram/Ludwika_paleta)

Barbara Paciorek Kowaluka z córką Ludwiką. (fot. Instagram/Ludwika_paleta)

Jako pierwszy przyjechał ojciec Ludwiki, a dwa miesiące później przyjechała mama z siostrą. „Moja mama przyjechała z dwiema torbami, patelnią i sztućcami. Nie miał pojęcia, co tu znajdzie. Teraz, kiedy to wspominam, daje mi to tyle czułości. Zakochałem się do szaleństwa w Meksyku, zapuściłem korzenie bardzo szybko, ale mój ojciec miał ciężko.” Zwłaszcza, że ​​ci sami Polacy, którzy tu mieszkali, nie przyjęli tego zbyt dobrze.Wskazuje.

Aktorka zdradza, że ​​przez pierwsze lata pobytu w Meksyku ani ona, ani jej siostra nie zdawały sobie sprawy, że ich rodzicom jest ciężko w tym nowym kraju. „Nie zdajemy sobie sprawy z tego wszystkiego, co nasi ojcowie robią dla nas, że skacze z jednej pracy do drugiej, że pracuje w orkiestrze, potem idzie do innej pracy, a nocą idzie grać w hotelu, żeby się zebrać”Aktorka kończy z nostalgią i łzami w oczach.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *