Sacha Llorente mówi, że ALBA-TCP reaktywowana przeciwko dominacji (+ zdjęcia)

Sacha Llorente mówi, że ALBA-TCP reaktywowana przeciwko dominacji (+ zdjęcia)

Jej sekretarz wykonawczy, Sacha Llorente, ogłosił tutaj, że ALBA-TCP jest dziś rewitalizowana w nowych bitwach o lepszy świat i przeciwko hegemonii USA.

To zostało powiedziane w ekskluzywnym wywiadzie z prasa łacińskaktórego siedzibę odwiedził i gdzie opisał Boliwariańską Alternatywę dla Narodów Ameryki – Ludowy Traktat Handlowy jako unikalny zbiór jego zasad jedności i integracji.

Llorente zauważył, że konglomerat będzie świętował swoje pierwsze 20 lat w 2024 roku po jego narodzinach jako ogrodzenie „przed imperialnym pozorem narzucenia Północnoamerykańskiej Strefy Wolnego Handlu”.

Zauważył, że sojusz promowany wcześniej przez Fidela Castro i Hugo Chaveza został później sfinalizowany, aby przeciwdziałać kolejnym atakom hegemonii Waszyngtonu w ramach doktryny Monroe, która ma prawie 200 lat.

Zauważył, że ta sama data nosi boliwariańskie i marsjańskie credo, które nas kieruje i że, jak powiedział, została wzmocniona przez wkład innych przywódców w regionie, w tym Ralpha Gonzalveza i Rafaela Correę oraz prezydentów Miguela Diaz-Canela, Nicolasa Maduro i Daniela Ortegi .

Podkreślił, że ALBA-TCP nie podlega wzorom niesprawiedliwego systemu międzynarodowego i poszukuje systemu sprawiedliwego, sprawiedliwego i zrównoważonego. Z tego powodu twierdził, że jest to punkt odniesienia dla przezwyciężenia wielu skarg.

Równoważąc z tym, co osiągnięto w tych latach, wspomniano, że cztery jej państwa członkowskie zadeklarowały, że są wolne od analfabetyzmu.

Miliony ludzi, nawet z innych krajów, również odzyskały wzrok dzięki cudownemu procesowi.

Były minister i dyplomata Boliwii podkreślił, że kraje bloku należą do krajów, które stawiły czoła pandemii COVID-19 z najlepszymi wynikami.

W związku z tym zauważył, że Alba Bank sfinansował zakup preparatów immunologicznych, podczas gdy wenezuelskie linie lotnicze Conviasa przetransportowały je pomostem humanitarnym z brygadami medycznymi zorganizowanymi przez Kubę, która również stworzyła i udostępniała własne szczepionki.

Powiedział, że korzyści te są wzorem wykraczającym poza kraje uczestniczące: Wenezuelę, Kubę, Boliwię, Nikaraguę, Boliwię, Antiguę i Barbudę, Dominika, Saint Vincent i Grenadyny, Grenadę, Saint Kitts i Nevis.

W swojej relacji Sacha Llorente potępił ataki wewnątrz bloku, próbę zamachu stanu w Nikaragui, zamach stanu w Boliwii i trwałą wrogość wobec Kuby i Wenezueli.

We wszystkich tych przypadkach zwyciężyły nasze procesy polityczne i narody. Zaznaczył, że można to osiągnąć tylko wtedy, gdy staniemy po stronie prawdy, w obliczu bombardowania mediów, czy to w mediach, czy na portalach społecznościowych.

Przyznał, że było to jedno z głównych wyzwań czasów, które nazwał obskurantyzmem, w scenariuszu, w którym wychwalał rolę Prensa Latina i wielopaństwowej stacji telewizyjnej Telesur „za mówienie prawdy i stawianie czoła kłamstwom i kampaniom demonizacji”.

Llorenti rozmawiał z prasa łacińska Na zakończenie roboczej wizyty na Kubie, którą określił jako owocne i „konkretne misje”, podczas której spotkał się z prezydentem Miguelem Diaz-Canelem oraz innymi przedstawicielami rządu i społeczeństwa Antyli.

Wyjaśnił, że omawiał w Hawanie określenie kilku kierunków działania, które zostały przyjęte na ostatnim szczycie sojuszu, które mają na celu zwiększenie produkcji żywności i wzmocnienie suwerenności żywnościowej.

Oprócz opracowywania leków wzmacniających sektor produkcyjny, kulturę i inne projekty, których wyniki obiecał wówczas ogłosić.

Powiedział, że kubański prezydent zachęcił go do wznowienia igrzysk ALBA „jako scenariusza integracji naszych narodów”.

Czujemy wielkie wsparcie ze strony Kuby, aby dalej umacniać sojusz. Na zakończenie powiedział: Osiągnęliśmy cele i wrócimy.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.