Saica zainwestuje 1150 mln i stworzy 1600 miejsc pracy w ciągu 5 lat

zdjęcie rośliny cica
Gazeta

Plan strategiczny Saica na najbliższe pięć lat obejmuje inwestycję w wysokości 1150 mln euro (około 230 średnio rocznie), co pozwoli zmniejszyć ślad węglowy, dokonywać akwizycji, rozwijać się na rynku i unowocześniać technologię, którą wykorzystuje w dziesiątkach fabryk na całym świecie. Mapa drogowa dla aragońskiej grupy gazet, zatytułowana „Saica 2025: Wspólnie budujemy przyszłość” Rozważa zwiększenie siły roboczej o 16% Ramon Alejandro, prezes Grupy Saica, potwierdził tej gazecie kolejne pięć lat, co oznacza wzrost o 1600 pracowników.

Główne wyzwania stojące przed firmą Saica w przyszłości obejmują poprawę wydajności w czterech obszarach biznesowych, ale także wzrost w Europie i Stanach Zjednoczonych. . Na starym kontynencie głównym celem jest wejście do Niemiec i PolskiWygląda na to, że dwa rynki walczą, ale firma papiernicza postawi na to cel. „Gdy tylko nadarzy się okazja, zrobimy tam zakupy, ale nie wiemy, kiedy taka sytuacja się wydarzy” – powiedział Alejandro. Firma chce również mieć większą obecność w Stanach Zjednoczonych, gdzie niedawno nabyła fabrykę za ponad 62 mln euro.

Innym obszarem, na którym skupi się Saica, jest: Zmniejsz ślad węglowy swoich roślin. W tym celu rozpocznie inwestycje w elektrownie na biomasę we Francji (około 70 mln w każdej z trzech posiadanych przez siebie elektrowni). Trzecia faza planu strategicznego obejmuje modernizację technologiczną, inwestycje w zautomatyzowane magazyny, cyfryzację operacji i promocję gospodarki o obiegu zamkniętym. „Chcemy skoncentrować się na osiągnięciu Celów Zrównoważonego Rozwoju” – powiedział prezydent Saica.

Organiczny i nieorganiczny rozwój Grupy Aragon pozwolił jej zająć pozycję jednej z firm o najwyższych obrotach w Aragonii. konkretny, Zamknięty rok 2020 z ponad 2800 milionami obrotówA Chociaż liczba ta wzrośnie w tym roku do ponad 3100 mln. Może być więcej, ale wszystko będzie zależeć od wzrostu cen surowców – powiedział szef Saiki. W tym sensie, zauważył, jego koszt podwoił się o cztery w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Jednak te dodatkowe koszty mogą negatywnie wpłynąć na wyniki firmy na koniec bieżącego roku.

Strategia Saica 2025 opiera się na „trudnej sytuacji na poziomie gospodarczym, technologicznym, pokoleniowym, klimatycznym i globalnym” Grupa zauważa, że ​​jej celem jest wzmocnienie propozycji wartości swoich klientów, pracowników, akcjonariuszy i społeczności, w których działa. Krótko mówiąc, Saica dąży do rozwoju w sposób „opłacalny, ale przede wszystkim zrównoważony”.

Rozwój technologiczny wpłynie na walkę ze starzeniem się roślin oraz uruchamianie kotłów na biomasę (od 50 do 70 mln każdy).

Grupa Saica zatrudnia 1000 pracowników na całym świecie, z czego 1000 we własnych fabrykach firmy w El Burgo de Ebro i Saragossie. Aragonese jest wiodącym światowym producentem papieru makulaturowego do tektury falistej, o rocznej zdolności produkcyjnej 3,3 miliona ton. Jej obecność rozciąga się głównie na kontynent europejski (Hiszpania, Francja, Włochy, Portugalia, Wielka Brytania, Irlandia, Luksemburg i Holandia), ale także dociera do Turcji i Stanów Zjednoczonych. Jej linie biznesowe to produkcja makulatury do tektury falistej (Saica Paper), gospodarka odpadami i usługi środowiskowe (Saica Natur), produkcja tektury falistej (Saica Pack) oraz opakowań giętkich (Saica Flex).

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *