Salwador zwiększy energię geotermalną do wydobywania bitcoinów – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Prezydent Najib Bukele poprosił państwową firmę geotermalną LaGeo o urządzenia do „minowania” bitcoinów przy użyciu bardzo taniej, czystej i odnawialnej energii.

„To się szybko rozwinie” – powiedział Bukele, który w ubiegłą sobotę ogłosił, że zamierza przekonwertować Bitcoin na legalną walutę w Salwadorze, a rządząca większość w Parlamencie zatwierdziła jego propozycję.

Prezydent poinformował, że właśnie wywiercono szyb, który dostarczy około 95 megawatów energii geotermalnej, wokół którego zostanie zaprojektowane centrum wydobycia kryptowalut.

To „wykopywanie” to weryfikacja i potwierdzenie transakcji dokonywanych przez osoby, które wysyłają lub odbierają kryptowaluty, proces ten wymaga komputerów zdolnych do wykonywania milionów obliczeń na sekundę.

Na początku istnienia bitcoina każdy mógł kopać kryptowalutę za pomocą komputera, ale wzrost społeczności wydobywczej komplikuje bloki problemowe, które należy rozwiązać, aby wygenerować kryptowalutę.

Proces ten wymaga potężnych serwerów non-stop, które wydają średnio 121,36 TWh, co przekracza roczne zużycie nawet w krajach uprzemysłowionych.

ji / smf

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *