„San Memo ratuje Lewandowskiego przed rzutem karnym i ratuje remis w pierwszym występie reprezentacji Meksyku i Polski w Katarze 2022”.

„San Memo ratuje Lewandowskiego przed rzutem karnym i ratuje remis w pierwszym występie reprezentacji Meksyku i Polski w Katarze 2022”.

Nazwij go „San Memo” i zapal dla niego świeczkę, bo meksykański bramkarz, który bierze udział w swoich piątych występach w Pucharze Świata, uratował debiut Treya na Katarze 2022 i zapewnił sobie bezbramkowy remis z Polską.

W 58. minucie sędzia musiał polegać na systemie VAR, aby zobaczyć, jak Hector Moreno odciąga Roberta Lewandowskiego i przyznaje rzut karny, więc wyglądało na to, że dla Meksyku będzie to długa noc. Jednak Ochoa uratował wieczór, przebierając się za Świętego i blokując strzał po jego lewej stronie, powodując, że stadion, w większości meksykański, zatrząsł się z powodu metalowych kontenerów podtrzymujących budynek.

Meksyk miał wiele okazji i mimo świetnego ataku na bramkę Polski nie był w stanie zapewnić dobrego występu w końcowym wyniku. El Tri wykazał się dużą dyscypliną w obronie, tłumiąc każdą próbę ataku prowadzoną przez Lewandowskiego.

Dzięki temu remisowi Meksyk i Polska zajmują drugie miejsce w grupie C, podczas gdy Arabia Saudyjska prowadzi w tabeli z trzema punktami po niespodziewanym zwycięstwie nad Argentyną prowadzoną przez Lionela Messiego, pozostawiając ją na ostatnim miejscu bez punktów.

Meksyk wraca na boisko w najbliższą sobotę, 26 listopada, kiedy na stadionie Losail (22:00 czasu lokalnego) zmierzy się z potrzebującą Argentyną. W sobotę o 16:00 czasu lokalnego Polska zmierzy się z Arabią Saudyjską na stadionie Education City.

Tak transmitujemy na żywo mecz trójkolorowy Meksyku…

—————————————–

Meksyk 0-0 Polska

druga połowa

90+ Ukończ grę! Meksyk i Polska w swoim pierwszym występie w Katarze 2022 zremisowały 0:0. Dziękujemy, że jesteście z nami!

90′ Rzut rożny dla Meksyku.

89′ Lozano próbuje z dystansu i kończy się uderzeniem piłki w twarz przeciwnika, którym trzeba było się zająć.

86′ Antuna wchodzi do sądu w sprawie Vegi.

80′ Vega stara się agresywnie poruszać na duże odległości, ale piłka leci obok bramki przeciwnika.

74′ Polska nadal atakuje i naciska. Nie opuściła ramion po nieudanym rzucie karnym, ale wyglądała na bardziej zmartwioną.

68′ Rzut wolny ze środka pola głową Meksykanina minął bramkę. Na boisko wchodzi Raul Jimenez.

65′ Martin był w stanie podjąć lepszą decyzję po strzale z lewej strony i posłał piłkę w powietrze.

64′ Zwróć uwagę na dane: Memo jest jedynym meksykańskim bramkarzem w historii, który obronił rzut karny w regulaminowym czasie gry lub w dogrywce (nie uwzględniono definicji „pięć na pięciu”).

60′ Zwróć uwagę na dane: Polska nie wykorzystała trzech ostatnich rzutów karnych w finałach Pucharu Świata: 1978, 2002 i 2022.

56′ San Ochoa broni rzut karny Lewandowskiego i ratuje Meksyk!

55′ Rzut karny dla Polski. Moreno fauluje Lewandowskiego i wykonuje go.

53′ W okolicy doszło do zamieszania i przeglądu VAR.

51′ Niebezpieczna, zamknięta pozycja, którą polski bramkarz dobrze zablokował pięściami.

cztery pięć’ Uruchom ponownie procedury…

————————————————– ——

Pierwsza połowa

45’+2 Koniec pierwszej połowy bez bramek! Do zobaczenia za chwilę.

cztery pięć’ Sanchez niebezpiecznym strzałem, który bramkarz dobrze zablokował i uniemożliwił otwarcie wyniku.

44′ Meksyk w dalszym ciągu nalega na grę po obu stronach, ale polscy obrońcy kontrolują wysokie piłki.

38′ Szans dla Meksyku jest coraz mniej, Polska ma zamknięte przestrzenie.

33′ Wydaje się, że Polska nie ma zbyt wiele przed sobą, Lewandowski jest naprawdę sam w ataku.

28′ Kolejna dobra szansa dla Meksyku… tym razem Gallardo był na lewym skrzydle, kiedy otrzymał podanie ze spalonego i nie zdążył go trafić, zanim wyszedł bramkarz, który na szczęście dla nich szybko zareagował.

26′ El Tri był bardzo blisko… Chucky dośrodkował z prawej strony, a Vega głową skierował piłkę niedaleko lewego słupka do pokonanego Szczęsnego.

Dwadzieścia jeden’ Lewinski schodzi z meksykańskim obrońcą na skraj dużego obszaru i skarży się sędziemu, który twierdzi, że nic się nie dzieje.

17′ Zwróć uwagę na dane: Mając 34 lata i 292 dni Kamil Glik został najstarszym zawodnikiem, który zagrał na mundialu, wyprzedzając Jacka Zielińskiego, który miał 34 lata i 247 dni przeciwko Stanom Zjednoczonym na mundialu w 2002 roku.

14′ Nawet dopasowując, istnieje niewiele przestrzeni, które można utworzyć. Polska wydaje się być bardzo uważna na szybkie ruchy i zatrzymania Tri. Meksyk robi, co w jego mocy, aby uniknąć niespodzianek.

12′ Wydaje się, że Meksyk, który zawsze szuka pozycji na lewicy, odkrył, że właśnie tam może pojawić się szansa.

6′ Gallardo dobrze spisał się, gdy Lewandowski zmierzył się z Ochoą i posłał go z rzutu rożnego.

4′ Meksyk wyszedł z pełną energią i sugerował tempo gry.

1′ Gra się rozpoczyna… Chodź, Meksyku!

—————————————-

19:57

Prowadzone są prace protokolarne. Hymny obu drużyn i gigantyczne trofeum z flagami obok.

19:41

Tak Meksyk opuścił…

Tak odeszła Polska…

19:10

Al-Tari jest już obecny na stadionie 974 w Ras Abu Aboud.

—————————————————————-

Analizy i przewidywania nie są już aktualne. Nadeszła chwila prawdy dla reprezentacji Meksyku, która otwiera swój udział przeciwko Polyñie w Mistrzostwach Świata w Katarze 2022. Zespoły znajdują się w trzeciej grupie, do której zaliczają się także Argentyna i Arabia Saudyjska.

Meksyk przybywa z doświadczoną drużyną, ale kibice, którzy przybyli do kraju arabskiego, aby wspierać swoją drużynę, nie mają zaufania do drużyny Taty Martino. Meksyk pozostawił na boisku wiele wątpliwości i długów, choć Polska też nie należy do najlepszych drużyn tego mundialu.

Mecz odbędzie się na stadionie 974 punktualnie o 19:00 (czasu lokalnego), a najlepsze momenty będziemy tu transmitować na żywo.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *