Sanchez podwaja pomoc wojskową dla Ukrainy po spotkaniu z Zełenskim | Gospodarka

Szef rządu Pedro Sanchez przybył w czwartek do Kijowa na spotkanie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i osobiście przekazał mu pełne wsparcie i solidarność Hiszpanii w obliczu nękającej jego kraj inwazji. Rosja. Moncloa poinformował, że Sanchez przebywał w stolicy Ukrainy i podróżował z premier Danii Mette Frederiksen.

Sanchez zapowiedział wysyłkę na Ukrainę z okrętu hiszpańskiej marynarki wojennej „Isabel”, który jest w drodze do Polski z 200 tonami sprzętu wojskowego.

Sanchez, który ogłosił to po spotkaniu w stolicy Ukrainy z prezydentem tego kraju Wołodymyrem Zełenskim, powiedział, że nowa pomoc wojskowa będzie „największa jak dotąd” ze strony Hiszpanii, ponieważ podwoiła to, co do tej pory trafiło do Kijowa. .

Prezes poinformował we wtorek, że Sanchez przeprowadzi się na Ukrainę w najbliższych dniach i choć potwierdził, że będzie to nieuchronne, nie podał daty wizyty ani dalszych szczegółów ze względów bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania trzej liderzy wspólnie wystąpią przed mediami.

Podczas spotkania przekaże wsparcie Hiszpanii dla narodu ukraińskiego w wysłaniu pomocy humanitarnej i wojskowej oraz w przyjęciu obywateli Ukrainy uciekających z kraju w wyniku konfliktu. Według najnowszych oficjalnych danych do Hiszpanii przybyło 134 000 osób, z których 64 000 ma już pozwolenie na pobyt i pracę.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *