Santander Bank. Cienie rzucają się na Twoje wyniki

Banco Santander zaprezentował w środę rekordowe wyniki, które wykazały zysk w wysokości 3 675 mln euro, wyższy niż oczekiwany przez rynek 3 310 mln euro.

Bank utorował drogę do długoterminowych wypłat dywidendy z tą kwotą dywidendy i powtórzył zamiar pozycjonowania się w przedziale 40-50 procent wypłat. Tego właśnie oczekiwał rynek.

Chociaż grupa kantabryjska Przekroczone oceny w ważnych przedmiotachPodobnie jak przychody, prowizje i dochód odsetkowy netto, jego akcje zareagowały spadkiem o 1 proc., plasując go na ostatnim miejscu IBEX 35.

Prawdą jest, że pseudonimy podmiotu Pochodzi z kolejnych pięciu sesji zwyżkowej passyWyniki były idealną wymówką do czerpania korzyści. Ale presja spadkowa również nie przytłoczyła akcji.

Ponadto, jak wyjaśnia Nuria Alvariz, analityk Renta 4 Banco, powyżej oczekiwaną marżę zysku netto tłumaczy się rozwiązaniem rezerw, które nie może być przedłużone na kilka kolejnych kwartałów.

Podmiot podkreślił jednak, że koszt ryzyka w tym roku będzie niższy niż w 2020 roku.


Współczynnik kapitałowy to główne pytanie, które rynek widzi w Banco Santander

Jedną z kwestii, która wzbudziła największe podejrzenia wśród analityków, był rozwój kapitału raportowanego przez podmiot.

a) tak, CET1 wyniósł 12,1% W II kwartale po zastosowaniu efektów regulacyjnych zakładających amortyzację o 24 punkty bazowe. Przewyższa wymagania Europejskiego Banku Centralnego i jest zgodne z celami banku.

Chodzi o to, że Brak pełnego wskaźnika CET11, który uwzględnia definicje wypłacalności z Porozumień Bazylejskich, spadł nieco poniżej 11,7 proc.

To bardzo techniczny niuans, ale niektórzy analitycy to cytowali. „Jest gorzej niż się spodziewano” – powiedział. transwestyta, Ekspert banku inwestycyjnego KBW. W rzeczywistości konsensus rynkowy przewidywał, że wyniesie tu 12,4 proc.

Zbiegło się to również z tą diagnozą Benjamin Toms, analityk z RBC Capital Markets, obwinia tę liczbę o wpływy regulacyjne.

ze wszystkim, Alvarez Uznano, że wskaźnik CET1 pozostaje na komfortowym poziomie. Jego zdaniem ważna jest „zdolność organogeneracyjna”, która pozwoli na dokładne uwzględnienie głównych wpływów regulacyjnych.

Firmy pracują pod lupą

W prezentacji z analitykami Santander Bank Powtórzył, że trendy, które widzą w biznesie klientów prywatnych, są lepsze niż te, które szacowali.

Wielkie pytanie brzmi, co stanie się w części korporacyjnej“, to jest wyjaśnienie Nagor DiazAnalityk Norbulsy. Jego zdaniem ten czynnik nie jest przesadnie negatywny, ale jest brany pod uwagę przez rynek.

Chodzi o to, że Banco Santander udzielił firmom dużej liczby zatwierdzonych pożyczek w minionym roku.

Grozi im to, że gdy rząd wycofa całą pomoc przyznaną za pośrednictwem ERTE, firmy nie będą w stanie spłacić tych kredytów, a opóźnienia będą się zwiększać.

Inwestorzy bacznie obserwują ten rozwój, ponieważ może to być problem w średnim terminie.

Banco Santander pracuje w Hiszpanii i koszty są rozczarowujące

Wreszcie, jest jeszcze jeden czynnik najbardziej negatywnych czynników wymienianych przez analityków Rozwój biznesu w Hiszpanii.

Zwykłe zyski wzrosły o 55 proc. do 390 mln euro, ale nie zrobiło to wrażenia na ekspertach. Pamięta, że ​​był „słabszy niż oczekiwano” Quinn.

Co prawda bankowi udało się przywrócić opłaty do poziomu sprzed pandemii, ale wynik odsetkowy netto w drugim kwartale pozostał na niezmienionym poziomie.

Dodatkowo Diaz wymienił koszty całej grupy jako negatywną niespodziankę. Bank jest otwarty Plan restrukturyzacji kosztów w Europie Oczekiwano już, że zacznie wyciekać do rachunku zysków i strat. Ale tak nie było.

„Są pod ogromną presją w krajach takich jak Wielka Brytania i Polska, a uzyskanie synergii kosztowej, o której myśleli, kosztuje ich więcej” – dodał. Diaz.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *