Santander Bank i jego spółka zależna Bank Zachodni WBK nabyły część bankowości detalicznej Deutsche Banku w Polsce

Santander Bank i jego spółka zależna Bank Zachodni WBK nabyły część bankowości detalicznej Deutsche Banku w Polsce

Banco Santander SA („Santander”) i jej spółka zależna w Polska, Zakładowy Bank WBK („BZ WBK”), Ogłosili, że zgodzili się kupić przedsiębiorstwa bankowości detalicznej i prywatnej Deutsche Bank Polska SA (Z wyłączeniem portfela kredytów hipotecznych w walutach obcych, w tym akcji DB Securities, SA (Polska) O łącznej kwocie szacowanej na 305 milionów euro.

Przejęcie wzmocni tę pozycję BZWPK Jako trzeci podmiot finansowy PolskaZ 6,8 mln klientów i udziałem w rynku wynoszącym ponad 11,7% w zakresie kredytów i 11% w depozytach. obok, BZWPK Stanie się wiodącym podmiotem bankowości prywatnej w kraju.

Przejęcie obejmuje bankowość komercyjną, bankowość prywatną i działalność MŚP Deutsche Bank PolskaJednostka Zarządzania Aktywami i jej sieć handlowa obejmująca 113 oddziałów i zatrudniająca około 1500 pracowników. Przejęta spółka posiada aktywa o wartości 4 350 mln euro, 4 300 mln euro pożyczek i 2 505 mln euro depozytów klientów (stan na 30 czerwca 2017 r.).

„To przejęcie wzmacnia naszą pozycję w ważnych sektorach biznesowych, takich jak bankowość prywatna i MŚP, i pozwala nam w dalszym ciągu zapewniać rentowność naszym akcjonariuszom” – powiedziała Ana Botín, prezes Banco Santander.

Według aktualnych danych powstały bank miałby łącznie około 39,8 miliarda euro aktywów, 30,3 miliarda euro kredytów i 28,3 miliarda euro depozytów klientów.

prezydent Santander Bank, Ana Botín„Mamy duży bank” – powiedział Polska Z najlepszą platformą bankowości mobilnej w kraju. W ostatnich latach Polska stała się jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie i wierzymy, że mamy potencjał do dalszego rozwoju kraju. To przejęcie wzmacnia naszą pozycję w ważnych sektorach biznesowych, takich jak bankowość prywatna i MŚP, a także pozwala nam w dalszym ciągu osiągać rentowność dla naszych akcjonariuszy.

Oczekuje się, że transakcja, która wymaga odpowiednich zgód, zostanie sfinalizowana przed końcem 2018 r. Oczekuje się, że w 2021 r. osiągnie ona zwrot z inwestycji na poziomie 15% i będzie miała pozytywny wpływ na zysk na akcję Santander (EPS), a jednocześnie nie będzie Ma istotny wpływ na współczynniki kapitałowe grupy.

Warto to zauważyć Zakodny Bank WBK Jest trzecim bankiem w polskim sektorze finansowym i jest częścią Grupa Santandera Od 2011 roku w skład Grupy WBK Zakodny Banku wchodzą m.in.: Santander Consumer Bank, BZ WBK Leasing, BZ WBK Faktor i BZ WBK TFI. Łącznie grupa obsługuje w kraju 6,4 mln klientów.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *