Santander kontynuuje wewnętrzną reorganizację i konsolidację całej działalności ubezpieczeniowej w jednym holdingu

Santander kontynuuje wewnętrzną reorganizację i konsolidację całej działalności ubezpieczeniowej w jednym holdingu

Banco Santander kontynuuje Restrukturyzacja organizacji operacyjnej. Po ogłoszeniu reorganizacji usług bankowości detalicznej i komercyjnej oraz finansów, która w pełni podzieliła jej działalność na pięć globalnych obszarów – handel detaliczny i handel, cyfrowa bankowość konsumencka, płatności, bankowość korporacyjna i inwestycyjna, zarządzanie majątkiem i ubezpieczenia, obecnie przekształciła się w Działalność ubezpieczeniowa, która zostanie przeorganizowana w tę samą spółkę holdingowąorganizować swoją działalność w sposób globalny, a nie geograficzny, jak to miało miejsce do tej pory.

Instytucja finansowa ogłosiła, że ​​dokona globalnej konsolidacji całej swojej działalności ubezpieczeniowej Pod parasolem Santander Insurance Holdings Mając na celu wzmocnienie działalności ubezpieczeniowej, uproszczenie struktury oraz poprawę oferty i jakości obsługi klientów. Dotychczasowy globalny szef Santander Insurance, Francisco del Cura, zostanie prezesem Santander Insurance Holding, a dyrektorem generalnym zostanie Armando Baquero. Obaj będą podlegać bezpośrednio dyrektorowi ds. globalnego zarządzania majątkiem i ubezpieczeniami, Victorowi Mataranzowi.

Santander rozwija swoją działalność ubezpieczeniową poprzez własne spółki i specjalne umowy dystrybucyjne, a także poprzez różne sojusze z partnerami ubezpieczeniowymi, do których w Hiszpanii i Portugalii należą Mapfre i Aegon; oraz w Ameryce Łacińskiej do Zurychu i HDI Global; W Polsce dla Allianz, a dla globalnego biznesu Santander Consumer – dla CNP Assurance. Reorganizacja ubezpieczeń jest Kolejny krok w restrukturyzacji Banco Santander W modelu operacyjnym zorganizowanym w firmach globalnych, a nie w regionach geograficznych.

Bank oczekuje, że wszystkie przedsiębiorstwa, spółki zależne i spółki osobowe zostaną połączone pod parasolem nowego holdingu. Zakończy się w ostatnim kwartale roku. „Nowa struktura pozwoli nam ulepszyć ofertę i jakość obsługi klientów, uporządkować struktury zakładów ubezpieczeń oraz usprawnić ich zarządzanie i nadzór” – powiedział Mataranz.

Del Cura ma 18-letnie doświadczenie w bankowości i zajmował różne odpowiedzialne stanowiska w branży ubezpieczeniowej. Będzie odpowiedzialny za Radę Dyrektorów, relacje z partnerami ubezpieczeniowymi oraz dialog z organami nadzorczymi, a także z organami przedstawicielskimi branży ubezpieczeniowej. Ze swojej strony Baquero ponownie dołącza do Santander po spędzeniu nieco ponad trzech lat poza grupą, zakładając Asistensei „insurtech” z siedzibą w Madrycie, ale prowadzącym działalność w Ameryce Łacińskiej. Przed odejściem z banku został dyrektorem ds. finansów i strategii w firmie Wealth Management and Insurance. Oprócz pełnienia funkcji dyrektora generalnego holdingu zastąpi Del Curę na stanowisku globalnego dyrektora ds. ubezpieczeń.

Działalność ubezpieczeniowa jest jednym z filarów Grupy Santander. ostatni rok, Przyczynił się do łącznych wyników grupy w wysokości 1 458 mln EUR, co oznacza wzrost o 18% w stosunku do roku poprzedniego, po wyłączeniu wpływów specyficznych i nietypowych, w kalkulacjach za rok 2021 (3% po uwzględnieniu tych wpływów). Wpłacone prowizje wyniosły 1 714 mln euro, co oznacza wzrost o 10%.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *