Santander UK zarobił 670 mln euro w pierwszym półroczu, wzrost o 410%

Ta treść została opublikowana 28 lipca 2021 – 06:58

Londyn, 28 lipca (EFE). Santander UK, brytyjski oddział hiszpańskiego banku Santander Bank, zarobił 571 milionów funtów (670 milionów euro) w pierwszej połowie tego roku, co stanowi wzrost o 410% w porównaniu z tym samym okresem w 2020 roku. W środę w komunikacie dla Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

W raporcie bank podaje, że w okresie styczeń-czerwiec odnotował łączny zysk operacyjny w wysokości 751 mln funtów (881 mln euro), co oznacza wzrost o 407%, podczas gdy jego przychód operacyjny wyniósł 2212 mln funtów (2 597 mln euro). ). Wzrost o 23% w stosunku do roku poprzedniego.

Podmiot wyjaśnił, że osiągnął wzrost netto kredytów hipotecznych o 3600 mln funtów (4229 mln euro) oraz wzrost depozytów klientów o 3300 mln funtów (3877 mln euro).

Santander UK, który zarobił 71 milionów funtów (83 miliony euro) na sprzedaży swojej londyńskiej siedziby swojej spółce macierzystej – kampusowi w Milton Keynes w Anglii – potwierdził zaangażowanie grupy na rzecz zerowej emisji netto. do atmosfery do 2050 roku.

Dyrektor generalny Nathan Bostock stwierdził w raporcie, że brytyjski bank osiągnął „dobre” wyniki w pierwszych sześciu miesiącach roku, odzwierciedlając wysiłki zespołu, a także „strategiczne decyzje podjęte w ostatnich latach i ożywienie gospodarcze”.

Jeśli chodzi o prognozę, dyrektor generalny zauważył, że pomimo zachęcających oznak „silnego ożywienia gospodarczego w Wielkiej Brytanii”, „niepewność utrzymuje się, gdy wchodzi ona w nową fazę pandemii”.

Jednak bank, ze względu na swoją „siłę biznesową” i „ostrożne podejście do ryzyka”, jest dobrze przygotowany do wzrostu – mówi.

Na poziomie grupy Banco Santander osiągnął zysk w wysokości 3 675 mln euro w pierwszej połowie 2021 r., w porównaniu z rekordową stratą w wysokości 10 798 mln euro odnotowaną w roku poprzednim, po skorygowaniu o wartość swoich spółek zależnych w Wielkiej Brytanii, USA i Polska, m.in. przytoczona w raporcie do rynku hiszpańskiego. EFE

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług Efe bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *