Santander uruchomił przełomową funkcję w aplikacji i na stronie internetowej, dzięki czemu klienci mogą mierzyć swój ślad węglowy

Jak wymienić odcisk palca?

Klienci mogą co miesiąc sprawdzać swój ślad węglowy, który wyrażany jest w kilogramach CO2dwa Ekwiwalenty emitowane do atmosfery i pogrupowane według kategorii: żywność, supermarkety i zakupy, dom i dom, transport i samochody, rozrywka, edukacja i zdrowie, usługi i inne.

Aby zmniejszyć swój ślad i przyczynić się do walki ze zmianami klimatycznymi, będą mogli uzyskać dostęp do szeregu porad środowiskowych dla każdej kategorii, istotnych informacji i najczęściej zadawanych pytań, które pomogą im aktywnie uczestniczyć w przejściu na bardziej zrównoważoną gospodarkę . Ale oprócz tej możliwości klienci będą mogli iść naprzód i zrównoważyć swoje emisje dwutlenku węgla, dobrowolnie współpracując przy różnych projektach, które próbują uniknąć nowych emisji lub wchłonąć już wyemitowane, które są znane na rynku jako kredyty węglowe. przez klimat handlowy. Dzięki technologii blockchainWszystkie kompensacje emisji dwutlenku węgla są identyfikowalne, co zapewnia ich rzeczywisty wpływ na walkę ze zmianami klimatycznymi.

W ten sposób Santander oferuje swoim klientom możliwość wspierania inicjatyw w zakresie wytwarzania energii odnawialnej, ochrony ekosystemów czy ponownego zalesiania, które zostaną szczegółowo opisane, a także pozytywny wpływ, jaki każdy z nich generuje; Wszystkie zweryfikowane zgodnie z międzynarodowymi standardami i audytowane przez Bank.

Kredyt węglowy to międzynarodowa jednostka reprezentująca redukcję gazów cieplarnianych (GHG). Każdy kredyt węglowy to jedna tona dwutlenku węgladwa Jest unikana lub wchłaniana do atmosfery i jest narzędziem kompensacyjnym przewidzianym w Protokole z Kioto ONZ, który umożliwia każdemu podjęcie działań na rzecz klimatu poprzez wspieranie opisanych typów projektów.

W ramach swojego wkładu w walkę ze zmianami klimatycznymi Banco Santander mierzy i analizuje swój ślad węglowy od 2011 r. i osiągnął neutralność emisyjną we własnych działaniach w 2020 r. Tymczasem jako członek założyciel Sojusz bankowy Net ZeroSantander zobowiązał się do osiągnięcia zerowej emisji netto we wszystkich działaniach grupy do 2050 r.; Nie tylko w odniesieniu do własnej działalności, ale także do wszelkich spraw swoich klientów, wynikających z finansowania, doradztwa czy usług inwestycyjnych, które świadczy Santander, który wyznaczy mu niezbędne cele i będzie towarzyszył swoim klientom w przejściu na niskie -gospodarka węglowa.

O handlu klimatycznym
ClimateTrade to pierwszy na świecie rynek klimatyczny oparty na blockchain. Łączy deweloperów zrównoważonych projektów bezpośrednio z firmami, które chcą zrównoważyć swój ślad węglowy, zapewniając przejrzystość, identyfikowalność i wydajność w zakresie kompensacji emisji dwutlenku węgla oraz obniżając koszty transakcji. Interfejs API i widget ClimateTrade pozwala każdej firmie oferować produkty i usługi neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla z własnej platformy. www.climatetrade.com

O MasterCard
Mastercard to globalna firma technologiczna w branży płatności. Naszą misją jest łączenie i prowadzenie zintegrowanej i cyfrowej gospodarki, która przynosi korzyści wszystkim, gdziekolwiek się znajdują, zapewniając bezpieczne, proste, inteligentne i dostępne transakcje. Korzystając z bezpiecznych informacji i sieci, zawierając umowy i pasjonując się tym, co robimy, zapewniamy, że nasze rozwiązania i innowacje pomagają użytkownikom, instytucjom finansowym, rządom i przedsiębiorstwom rozwijać ich pełny potencjał. Naszą kulturą i wszystkim, co robimy wewnątrz i na zewnątrz firmy, kieruje Fitness Quotient (DQ). Dzięki kontaktom w ponad 210 krajach i terytoriach budujemy bardziej zrównoważony świat, w którym każdy może korzystać z bezcennych możliwości. Możesz śledzić nas na Twitterze: Umieść tweetaI Umieść tweetaI Umieść tweeta Lub sprawdź najnowsze wiadomości na naszej stronie pokój prasowy.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *