„Secaderos” Rocío Mesy, Nagroda Publiczności na Festiwalu Południa

„Secaderos” Rocío Mesy, Nagroda Publiczności na Festiwalu Południa

Debiutujący reżyser z Granady odebrał Nagrodę Publiczności sekcji Wizje prestiżowego festiwalu South by Southwest odbywającego się w Austin w Teksasie, gdzie miała miejsce północnoamerykańska premiera. Napisany i wyreżyserowany przez Rocío Mesa, DRYERS miał swoją premierę w Ameryce Północnej w segmencie Visions na SXSW 2023, która odbyła się w dniach 10-18 marca w Austin w Teksasie, zdobywając uznanie krytyków i ekscytująco nagrodą publiczności w tej edycji.

Po usłyszeniu dobrej nowiny Rocío Mesa powiedział: «W dniach, kiedy byliśmy w Austin, dostaliśmy dużo miłości od tłumu, ale nie spodziewaliśmy się tak miłej niespodzianki. To, co lokalne, staje się uniwersalne dzięki sztuce, aw tym przypadku La Vega de Granada wydaje się magicznie połączona z emocjonalną tkanką Ameryki. Jesteśmy tak wdzięczni, jak gdyby miłość, którą włożyliśmy w ten projekt, została nam odwzajemniona przez widzów poprzez tę nagrodę.

Wyprodukowane przez Olmo Figueiredo: „Nagroda publiczności w Stanach Zjednoczonych na festiwalu SXSW potwierdza, że ​​dobre przyjęcie filmu na Donosti we wrześniu ubiegłego roku, gdzie zdobył nagrodę Dunia Ayyasu dla najlepszego debiutu filmowego, nie było przypadkowe, ale raczej impulsem do premiery filmu. Teraz w czerwcu przyszłego roku pojawimy się w hiszpańskich teatrach. »

On Nagroda Publiczności SXSW 2023 Dołącza do Dunya Ayasu Prize 2022 – szóstej nagrody przyznawanej przez Fundację SGAE – zdobytej na niedawnym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian oraz nagrody DCP Deluxe Award zdobytej na 60. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Gijon, który odbył się w listopadzie 2022 roku.

Jest to pierwsza międzynarodowa nagroda dla Potpourri/pręty tytoniowe Która kontynuuje ważną międzynarodową podróż, będąc wybraną przez niedawno powstałą Smart7. Sieć siedmiu europejskich festiwali, promowana przez Europa Media i Aid Europejskie sieci festiwaliktóry spaja strategię i będzie miał wspólny dział konkursowy, który zabierze film na festiwale nowe Horyzonty Z Wrocławia (Polska) Indy Lizbona (Portugalia), Thessaloniki Festival (Grecja), Transylvania Festival (Rumunia), Reykjavik Festival (Islandia) i Kino Pavasaris w Wilnie (Litwa) oraz Filmadrid w imieniu Hiszpanii.

SXSW to jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Stanach Zjednoczonych i uznawane przez branżę za jeden z 10 najlepszych festiwali filmowych na świecie. Konkurs koncentruje się na filmach wyprodukowanych niezależnie. Twój udział uprawnia Cię również do udziału w konkursie Independent Spirit Awards. Sekcja Wizje jest przeznaczona dla wschodzących talentów reżyserskich z unikalnymi wizjami nowego krajobrazu kinowego, którzy wprowadzają innowacje i podejmują ryzyko w swoich filmach.

potpourri

O suszarkach

Nastolatka Ada Mar Lupiañez i dziewczyna Vera Centenera prowadzą obsadę złożoną głównie z nieprofesjonalnych artystów, pochodzących z dzielnicy Vega w Granadzie, gdzie rozgrywa się akcja filmu. Małe wiejskie miasteczko, które jest rajem dla dziewczyn z miasta i klatką dla lokalnej nastolatki. Dwie równoległe historie, których akcja toczy się wśród suszarek do tytoniu podczas lata zabarwionego magicznym realizmem.

DRYERS jest kręcony latem 2021 roku w różnych miejscach w Vega de Granada: Vegas del Genil, Valderrubio, Fuente Vaqueros, El Jau, La Paz, Chauchina, Churriana i Las Gabias.

Obsada jest kompletna: Jennifer Ibáñez, Eduardo Santana Jimenez, Cristina Eugenia Segura Molina, Jose Saez Conejero, Pedro Camacho Rodríguez i Tamara Arias.

Reżyseria i tekst Rocío Mesa, zdjęcia Alana Mejia González i muzyka Paloma Benarubia.

Producentem filmu jest Olmo Figueiredo González Quevedo (The Endless Trench, Goodbye, Mamacruz), a producentami wykonawczymi Sara Gomez (Alegria, El Converso de Oliver, Mamacruz) i Paula Saenz de Baranda (Before the Burning) dla segmentów La Claquita odpowiednio PC i La Cruda Realidad; oraz z koprodukcją Belén Sánchez (La innocencia) Un Capricho de Producciones. W produkcję taśmy zaangażowana jest również firma North American Amplitude Inc.

Dyrektor | stół rosy

Rocío Mesa (Granada, 1983) jest filmowcem, producentem i programistą. Skupia się na kinie niezależnym i eksperymentalnym, a jego prace były pokazywane na takich festiwalach jak SEFF, BAFICI, Cámara Lúcida czy L’Alternativa. Jest także dyrektorem artystycznym LA OLA, Independent Films from Spain, organizacji zajmującej się promocją awangardowego kina hiszpańskiego w Ameryce Północnej. Pracowała jako programistka dla organizacji takich jak Los Angeles Film Festival czy Art House Theatre Day. W firmie produkcyjnej My Deer Films wyprodukował filmy fabularne, takie jak Mbah Jhiwo. Old Soul (WIP Europe 2020) Álvaro Gurii miał swoją premierę w sekcji Forum Berlinale w 2021 roku. W 2013 roku wyreżyserował swój pierwszy film fabularny, dokument Orensanz. Dreyers to jego debiut fabularny.

DRYERS to komputer PC La Claqueta w koprodukcji z La Cruda Realidad, Secaderos La Película AIE, Un Capricho de Producciones i Amplitude INC, we współpracy z DDT Efectos Especiales i Fourminds Films.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *