Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych przybywa do Kolumbii w rocznicę podpisania porozumień pokojowych

Secretario General de la ONU llega a Colombia por aniversario de Acuerdos de Paz

Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych przybywa do Kolumbii w rocznicę podpisania porozumień pokojowych

2021-11-23 06:48:53 / Praktyka radiowaZdjęcie: Agence France-Presse

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres przybył do Kolumbii w poniedziałek, aby wziąć udział w obchodach piątej rocznicy podpisania porozumienia pokojowego. Po przybyciu do kraju Guterres podkreślił, że jest to wizyta „w solidarności z narodem kolumbijskim, która daje dzisiaj światu bardzo ważny przykład, aby potwierdzić pokój”, w czasie „niestety” jest wiele konfliktów. dwudniowy pobyt w południowoamerykańskim kraju, spotka się z Antonio Guterresem Z ofiarami konfliktu kolumbijskiego, delegatami rządowymi i byłymi starszymi przywódcami grupy rebeliantów FARC. Po przybyciu do Kolumbii sekretarz generalny ONZ był powitany przez wiceprezydent i minister spraw zagranicznych Martę Lucię Ramirez, a także kilku członków rządu i przedstawiciela ONZ w Kolumbii Carlosa Ruiza Maceo.

Amerykańscy producenci broni odpowiadają na pozew wniesiony przez rząd meksykański

Amerykańscy producenci broni i amunicji odpowiedzieli na pozew rządu meksykańskiego w Federalnym Sądzie Okręgowym dla Dystryktu Massachusetts, w ramach pozwu administracji Andresa Manuela Lopeza Obradora przeciwko 11 firmom z Ameryki Północnej, powołując się na niedbałe praktyki, które podsycają przemoc w kraju Ameryki Łacińskiej . Ostatniego dnia udzielono zgody na odpowiedź, amerykańskie firmy przedstawiły swoje argumenty obronne za oddaleniem pozwu z 4 sierpnia, potwierdził radca prawny meksykańskiego MSZ Alejandro Celorio. „To część normalnego procesu w postępowaniu sądowym” – powiedział Celorio, zgłaszając list z odpowiedzią producentom broni i amunicji. W rozdziale trzecim firmy amerykańskie argumentują, że Meksyk „nie zgłasza faktów wskazujących, że praktyki biznesowe oskarżonego są „bezpośrednią przyczyną” urazów spowodowanych przez „kartele narkotykowe”. Podobnie w innym podrozdziale stwierdzają, że producenci „nie mają prawnego obowiązku chronić rządowych meksykańskich przestępców „nadużywających broni palnej” na tym terytorium. Ze swojej strony rząd meksykański twierdzi, że amerykańscy producenci dopuszczają się „niedbałych praktyk” w projektowaniu, reklamowaniu i sprzedaży broni, w tym brak kontroli przeszłości kupujących, możliwość wielokrotnej sprzedaży broni i odmowa sprzedaży broni Trace, co utrudnia zwalczanie nielegalnych szlaków transportowych Według danych opublikowanych przez rząd meksykański, rocznie ponad 500 000 sztuk broni jest nielegalnie przemycanych z kraju północnoamerykańskiego, który dostarcza „siłę ognia” organizacji przestępczych. Ministerstwo Spraw Zagranicznych kraju Ameryki Łacińskiej powiedziało: „Tylko w 2019 r. ta broń była odpowiedzialna za ponad 17 000 morderstw z premedytacją w Meksyku”.

Co najmniej 45 zginęło w bułgarskim pożarze autobusu

Co najmniej 45 osób zginęło w Bułgarii we wtorkowy poranek, kiedy zapalił się autobus wiozący Macedończyków Północnych. „45 lub 46 osób zginęło” w wypadku, do którego doszło na autostradzie w pobliżu gminy Posnik, 40 km na południe od Sofii, powiedział w rozmowie z BNT telewizji publicznej komisarz Nilulay Nikolov. Dodał, że „uratowano siedmiu pasażerów” i zabrano do szpitala w stolicy. Przyczyna wypadku nie została jeszcze ustalona. Dziennikarze czekają w pobliżu patrolu policji w pobliżu miejsca, w którym zapalił się autobus, zabijając co najmniej 45 osób. Według bułgarskiego kanału BTV, w samochodzie, który przecinał drogę między Istambułem a normańską stolicą Skopje, znajdowało się 12 dzieci. – To tragedia. Nie wiemy, czy wszystkie ofiary pochodziły z Macedonii Północnej, ale tak zakładamy, ponieważ trener był zarejestrowany w tym kraju – powiedział premier Macedonii Północnej Zoran Zaev, zapytany przez Nova. TELEWIZJA.

Infekcje rozprzestrzeniają się w Niemczech, a sprzedawcy detaliczni przygotowują się na najgorsze

DW ocenia, że ​​na kilka godzin przed zamknięciem sklepów w centrum handlowym w Strausbergu pod Berlinem nie ma klientów. Biznes działa powoli od początku pandemii koronawirusa, a właścicielka sklepu obawia się ponownego nałożenia decyzji o zamknięciu, co zrujnowało jej firmę w zeszłym roku. „Kiedy doszliśmy do pierwszego przestoju w 2020 roku, bardzo ucierpieliśmy” – mówi właściciel sklepu z bielizną. „Problem polega na tym, że nigdy w pełni nie doszliśmy do siebie, gdy to się skończyło”, mówi. „Powodem jest to, że wiele osób zdało sobie sprawę, jak wygodne jest robienie zakupów online; niewielu wróciło do naszych sklepów”. Na początku listopada 2021 r. Niemieckie Konsorcjum Detaliczne było przekonane, że sprzedaż detaliczna w europejskiej potęgi gospodarczej wzrośnie o 2% w okresie listopad-grudzień, w porównaniu z tymi samymi dwoma miesiącami ubiegłego roku. Agencja spodziewała się, że przychody w tych dwóch miesiącach wyniosą prawdopodobnie 112 000 mln euro. W oparciu o niedawną ankietę stowarzyszenie stwierdziło również, że Niemcy wydadzą w tym roku średnio 273 euro na prezenty świąteczne, nieco więcej niż w zeszłym roku. Ale zaledwie dwa tygodnie później te oczekiwania całkowicie się zmieniły. Ogromny wzrost zakażeń koronawirusem w Niemczech doprowadził do nowych ograniczeń, które już zaczynają wpływać na sprzedawców detalicznych w niektórych stanach.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *