Sekretarz wykonawczy podmiotu afrykańskiego będzie uczestniczył w spotkaniach Organizacji Narodów Zjednoczonych

Dżibuti, 16 września (Prensa Latina) Sekretarz wykonawczy Międzyrządowego Organu ds. Rozwoju (IGAD), Workneh Gebeho, uda się do Nowego Jorku w Stanach Zjednoczonych, aby wziąć udział w 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, która odbyła się dzisiaj.

W komunikacie prasowym stwierdzono, że podczas swojej wizyty Gebeho weźmie udział w dwustronnych spotkaniach wysokiego szczebla, których celem będzie wzmocnienie partnerstw i promowanie zrównoważonego rozwoju w regionie IGAD.

Z tekstu wynika, że ​​program ten będzie skupiał się na możliwościach współpracy i wymianie najlepszych praktyk w stawianiu czoła globalnym wyzwaniom, zgodnie z misją afrykańskiego podmiotu polegającą na promowaniu współpracy regionalnej i zrównoważonego wzrostu.

Będzie także uczestniczyć w równoległych wydarzeniach dotyczących zmiany klimatu, pokoju i bezpieczeństwa. Jego uwagi podkreślą pilną potrzebę współpracy międzynarodowej, aby zaradzić narastającemu kryzysowi klimatycznemu i jego wpływowi na bezpieczeństwo żywnościowe i źródła utrzymania.

Wezwie także do wsparcia regionalnych inicjatyw na rzecz pokoju i bezpieczeństwa oraz wysiłków mediacyjnych w Międzyrządowym Organie ds. Rozwoju (IGAD).

Etiopia, Erytrea, Dżibuti, Somalia, Kenia, Uganda, Sudan i Sudan Południowy są państwami członkowskimi tej grupy regionalnej.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *