Senat Chile ogłasza alarm, aby otrzymać panoramę zdrowia psychicznego i uzależnień

Senat Chile ogłasza alarm, aby otrzymać panoramę zdrowia psychicznego i uzależnień

Na specjalnej sesji zwołanej w tym celu członkowie Kongresu odnotowali chilijskie rankingi pod względem liczby samobójstw, spożycia dostępnych bez recepty substancji psychotropowych i alkoholu, a także uznanie diagnozy zdrowia psychicznego za opóźnioną korzyść.

Częścią dyskusji był również wpływ Covid-19 jako katalizatora, brak konkretnych polityk publicznych, problemy z koordynacją między ministerstwami spraw wewnętrznych, edukacji i zdrowia oraz wykorzystanie zasobów na dogłębne reformy.

W tym kontekście ustawodawca Evan Flores podkreślił, że 46 proc. populacji przyznaje, że jest w gorszym nastroju niż przed pandemią i podniósł potrzebę przywrócenia zdrowia psychicznego do pozycji, jaką zajmował w systemie opieki zdrowotnej, oprócz odnotowania postępu. wykonane w przemycie narkotyków bez wagi Zrównoważone przez instytucje.

Na ten temat senator Francisco Chahwan podkreślił, że Chile jest dziś miejscem handlu narkotykami, a alkohol i marihuana na dłuższą metę powodują zaburzenia, niepokój i depresję, powiedział, zauważając, że młodzi ludzie w wieku 13-18 lat to szczególnie ci, którzy wpadają w tarapaty. te uzależnienia.

Ministrowie Spraw Wewnętrznych i Bezpieczeństwa Publicznego Iskia Siches podzielali te obawy; Rozwój społeczny, Janet Vega, Zdrowie (Męskie), Maria Begonia Yarza.

Według Sichesa, „wyzwania polegają na pilnej potrzebie wzmocnienia profilaktyki, posiadaniu elastycznych programów leczenia problemowego zażywania narkotyków z ukierunkowaniem regionalnym oraz walce z handlem narkotykami i powiązaną z nim przestępczością”.

Zapowiedział, że MSW jest w trakcie opracowywania polityki zwalczania przestępczości zorganizowanej, skupiającej się na łańcuchu logistycznym i finansowym oraz modernizacji systemu wywiadu państwowego.

Ze swojej strony Vega odniósł się do niektórych projektów, które poruszają ten problem i zwrócił uwagę, że prezydent Gabriel Borek zlecił im zainstalowanie powszechnej usługi dla dzieci, dla której zdrowie psychiczne i profilaktyka narkomanii jest jedną ze swoich osi.

Tymczasem Yarza powiedział, że Mensal wspiera opiekę w ośrodkach zdrowia psychicznego i rodzinnych oraz na oddziałach intensywnej terapii psychiatrycznej.

jha / lpn

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.