Senat Paragwaju podpisuje ustawę dotyczącą pociągów pasażerskich

Senat Paragwaju podpisuje ustawę dotyczącą pociągów pasażerskich

Asunción, 12 grudnia (Prensa Latina) Senat Paragwaju zatwierdził dziś ustawę przeznaczającą do 300 milionów dolarów na instalację pociągu podmiejskiego, który władzom i mieszkańcom zależy na poprawie wadliwego transportu publicznego.

Jak podaje gazeta ABC, dokument, który zostanie teraz przekazany Izbie Reprezentantów, dotyczy przepisów specjalnych i finansowych dotyczących realizacji i realizacji prac prowadzonych przez Ministerstwo Robót Publicznych i Komunikacji oraz Ferrocarriles de Paraguay SA. kolor.

Gazeta dodała, że ​​kwota inwestycji do 300 milionów, „dla której ważności instrument powierniczy musi zostać zatwierdzony przez Kongres Narodowy”, jest wyższa niż 275 milionów przedstawionych w studium wykonalności.

Jednak poprzednie Ministerstwo Finansów oszacowało, że projekt lokalnego pociągu pasażerskiego będzie wymagał całkowitych nakładów przekraczających 587 milionów dolarów i 740 tysięcy dolarów, zidentyfikowała ABC Color.

Ze swojej strony senator Dionisio Amarilla ratyfikował swoje poparcie dla projektu, aby zapewnić stolicy „infrastrukturę, o którą wołają nasi obywatele”, chociaż przyznał, że musieliby zwrócić się do funduszu powierniczego, „aby domagać się konstytucji kraju .” Te pieniądze.”

Prezydent kraju Santiago Peña przyznał dzień wcześniej, że transport publiczny w kraju to „tragedia”, ale jego menadżerom brakowało oficjalnego wsparcia, aby rozwiązać sytuację.

Organ rządowy jako realną możliwość usprawnienia sektora wskazał obecny projekt tzw. pociągu pasażerskiego, znajdujący się obecnie w rękach Kongresu Narodowego.

Eksperci nazywają ten system systemem transportu pasażerskiego na krótkich dystansach, który zapewnia usługi pomiędzy centrum miasta a jego obrzeżami lub do pobliskich miast, gdzie codziennie podróżuje duża liczba osób.

jha/apb

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *