Sener przejmuje hiszpańską firmę Quark

Sener przejmuje hiszpańską firmę Quark

Grupa Inżynierii i Technologii grzeszniki firma zajmująca się inżynierią centrów danych twarógPodpisałem pod nim umowę kupna-sprzedaży Sener stał się większościowym udziałowcem firmy Quark. Obecni dyrektorzy generalni firmy Quark, Ricardo Abad i Miguel Gallego, uzupełniają bazę akcjonariuszy i nadal będą kierować firmą.

Po przejęciu firma będzie nadal działać pod szyldem Quark, korzystając z synergii z Sener na poziomie technologicznym, operacyjnym i innowacyjnym (w sektorach takich jak mobilność, energetyka czy cyfryzacja). Będzie również korzystać z synergii geograficznych, dzięki globalnej obecności grupy. Sener posiada biura w blisko 20 krajach, co będzie sprzyjać umiędzynarodowieniu kwarka.

Firmie Quark doradzały firmy Arcano, KPMG, Uría y Menéndez, a Sener firmy Rothschild, Pérez-Llorca, PwC i FIDE Partners. Umowa kupna podlega kilku Zwykłe warunki zamknięcia w tego typu operacjach.

Quark to firma inżynieryjno-inżynieryjna specjalizująca się w projektowaniu centrów danych, w sektorze, na który jest duże zapotrzebowanie. Założona przez Ricardo Abada i Miguela Gallego, obecnych dyrektorów generalnych firmy, firma Quark ma 14 lat doświadczenia i w ostatnich latach rozwijała się wykładniczo. dziś jest Lider w sektorze inżynierii centrów danych w Europie Południowej i jedna z 20 największych firm na świecie. Realizowała instalacje tego typu dla takich firm jak Equinix, Digital Realty, Nabiax, Cyrus One, Iron Mountain i Prime Data Centers oraz dla niektórych klientów korporacyjnych takich jak Inditex czy BBVA.

Ze swojej strony Sener to grupa inżynieryjno-technologiczna założona w 1956 roku i obecna na rynkach kosmicznym, energetycznym, mobilności, morskim i cyfrowym. Posiada ok 3000 profesjonalistów w biurach na pięciu kontynentach Swoim klientom dostarcza własne, zaawansowane technologicznie rozwiązania.

Dzięki temu przejęciu Sener nadal pogłębia swoją dywersyfikację dzięki wyjątkowym produktom i usługom, zorientowanym na klienta i wykorzystującym własną technologię. W branży centrów danych może zapewnić ogromne możliwości integracji złożonych systemów technologicznych i pomóc w zaspokojeniu ogromnych potrzeb centrów danych w zakresie zasilania.

Podobnie globalna obecność firmy Sener i doświadczenie w opracowywaniu projektów w wielu krajach pozwolą Quark towarzyszyć klientom w ich globalnych strategiach wzrostu, odpowiadając na ich potrzeby związane z ekspansją międzynarodową.

Działacze operacji

przybyła witalność CEO Senera, Jorge Sendagurta CodosCieszymy się z tego przejęcia, które daje nam dostęp do nowego rynku. Synergie, które dostrzegliśmy zarówno w naszych wartościach i kulturze biznesowej, jak iw naszej zdolności do proponowania skutecznych rozwiązań złożonych wyzwań, były kluczowe dla sukcesu tej operacji. Pojawienie się branży data center oznacza zwiększone zapotrzebowanie na bardziej złożone rozwiązania inżynierskie, co zapewnia niezawodność tych infrastruktur, a także ich zaopatrzenie w energię w sposób wydajny i zrównoważony. W firmie Sener mamy dobrze ugruntowaną sieć międzynarodowych biur, co w połączeniu ze znajomością sektora firmy Quark zapewni nam bardzo konkurencyjną pozycję w tego typu obiektach na całym świecie”.

Do Ricardo Abad i Miguel Gallego, prezesi firmy QuarkIntegracja z Sener pozwoli im rozszerzyć działalność firmy Quark na arenie międzynarodowej. „Będziemy mogli świadczyć z biur Sener lokalne interesy w kluczowych dla nas krajach europejskich, takich jak ANiemcy, Francja, Belgia, Polska czy Wielka Brytania, a także na rynkach takich jak Kanada, Stany Zjednoczone, Australia czy MeksykLub” – stwierdził Abad. Gallego dodał: „Mamy nadzieję, że rozwiniemy się w duże obiekty korporacyjne z wysokiej jakości innowacyjnymi projektami poprawiającymi efektywność energetyczną. W ten sposób przyspieszymy cel naszej firmy, jakim jest osiągnięcie neutralności emisyjnej przed 2030 rokiem”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *