Serbia pamięta zbrodnie NATO przeciwko Jugosławii

Serbia pamięta zbrodnie NATO przeciwko Jugosławii

Dziś prasa krajowa donosiła, że ​​dziesiątki tysięcy Serbów maszerowało w Belgradzie, by upamiętnić 23. rocznicę bombardowania Jugosławii przez Organizację Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO).

Ataki koalicji wojskowej rozpoczęły się 24 marca 1999 r. i trwały do ​​11 czerwca tego samego roku, zginęło 2500 osób, w tym 88 dzieci.

Na tę stolicę spadło ponad 200 bomb, a także zrzucono od 10 do 15 ton zubożonego uranu, powodując katastrofę środowiskową i mnożąc pięć przypadków chorób onkologicznych.

Łączną liczbę zdetonowanych pocisków szacuje się na około 14 000, a pozostałe ponad 6 000 zostało rannych.

Wobec obecnej pamięci o tym fakcie, Serbowie maszerowali ulicami Belgradu skandując „Jesteśmy przeciwko NATO” lub „Rosjanie i Serbowie są braćmi na zawsze”.

Tłum przybył do ambasady rosyjskiej, aby wyrazić solidarność i poparcie dla operacji specjalnej Kremla na Ukrainie oraz sprzeciw wobec planów ekspansji NATO na Europę Wschodnią, podała telewizja krajowa.

Ambasador Rosji w tym kraju Aleksander Potsan Kharchenko wraz z weteranami złożyli wieńce na wielu pomnikach w mieście poświęconych ofiarom tej agresji.

Dwadzieścia trzy lata po tym ludobójstwie ekspansjonistyczne intencje NATO doprowadziły do ​​tego, co świat dziś nazywa konfliktem na Ukrainie, konfliktem, który rozpoczął się pod koniec lutego i już przesiedlił z tego kraju ponad trzy miliony ludzi.

Sześć milionów kolejnych szukało schronienia poza strefami konfliktu tego kraju, którego rząd od ponad ośmiu lat biczuje Doniecką i Ługańską Republikę Ludową.

Rosyjskie rozmieszczenie na ziemiach Donbasu było odpowiedzią na prośbę tych rządów w obliczu wzmożonych ataków kijowskich grup zbrojnych, neonazistów i skrajnej prawicy.

Pomimo tego, że Moskwa ostrzegła, że ​​operacja nie jest skierowana przeciwko obiektom cywilnym, a głównym celem jest „rozbrojenie i rozbrojenie” Ukrainy, kilka pakietów środków obciąża dziś państwo eurazjatyckie deklarowanym celem uduszenia gospodarczego.

Po raz kolejny NATO, Grupa Siedmiu i Unia Europejska odbyły nadzwyczajne spotkania, aby przeanalizować przebieg tamtejszych wydarzeń, ale najpierw wysłały tysiące żołnierzy do sąsiednich krajów, tych samych, które dziś goszczą ukraińskich uchodźców.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *