„Serce narodu meksykańskiego jest jak serce Polaków”

W 2018 roku Meksyk i Polska rywalizowały o nagrodę dla najlepszego filmu zagranicznego podczas rozdania Oscarów. Konkurenci: Rzymprzez Alfonso Cuarona i zimna wojnaautorstwa Pawła Pawlikowskiego. Po czterech latach iz Polską jako gość honorowy w trzydziestej siódmej sesji Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Guadalajara (FICG), Joanna Kolegium Odwiedź konkurs, aby zgłosić ten emocjonalny film w jednej z gwiazd. w Historia scenariusza Ze słynną aktorką mogliśmy podzielić się kilkoma słowami na temat jej obecności w kraju i nieodłącznych relacji między oboma krajami.

„Pierwszy raz w życiu musiałem odwiedzić Meksyk. Zbliżał się długi lot, zajęło mi to 20 godzin, a my walczymy ze zmęczeniem podróżą, ale jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być obecny na tym festiwalu. – zaczęła od ogłoszenia polska aktorka.

Jego związek ze społeczeństwem meksykańskim ma bardzo szczególne korzenie, gdyż miał z nimi bezpośredni kontakt podczas przejazdu przez Los Angeles. „Spotkałem wielu Meksykanów, którzy traktowali mnie bardzo życzliwie przez dwa miesiące, kiedy mieszkałem w Los Angeles. Jego traktowanie i sposób utrzymywania społeczności razem bardzo przypominał mi moje małe miasto w Polsce. Plus, ta silna więź między rodziną a wszystkimi ta życzliwość jest czymś, z czego teraz zdaję sobie sprawę”. Że mamy podobieństwa między Polakami i Meksykanami” – powiedział Coolig.

Kadr z czasów zimnej wojny, w którym pojawia się aktorka.

Specjalny

Mianowicie Joanna przeszła złożone doświadczenie w swoim czasie w Stanach Zjednoczonych, gdzie rozpoznała wielkie serce i wartości Latynosów, zwłaszcza Meksykanów. „Są tak ważni i mają tam świetną reprezentację, zdałem sobie sprawę z ludzkiego ciepła, jakie mają. Kiedy bawiłem się z moim synem na placach zabaw w Stanach, zdałem sobie sprawę z tego, jak traktują latynoskie nianie, jak bardzo kochają dzieci i otrzymana od nich pomoc była czymś, czego nikt inny mi nie udzielił i zdałem sobie z tego sprawę, że serce narodu meksykańskiego jest jak serce Polaków.

Aktorka badała także mosty między kulturami, które rozwijają się między dwoma krajami. „Pomimo wielkiej odległości, jaka istnieje między tymi dwoma krajami, czuję, że istnieje bardzo piękny związek kulturowy między tymi dwoma krajami. To zabawne, ponieważ bardzo dobrze pamiętam czas, kiedy to się stało Rzym s zimna wojna Równolegle rywalizowali o Oscary. Paweł Pawlikowski i Alfonso Cuarón to bardzo dobrzy przyjaciele z więzami ponad granicami, które można zobaczyć w tych czarno-białych filmach.

Joanna opowiedziała również o tym, jak jej rola jako Zoli w filmie Pawlikowski zmieniła jej życie i karierę wraz z rozwojem relacji z Meksykiem. „a zimna wojna Zawdzięczam mu możliwość podróżowania po świecie, otwarcia granic, ale nigdy nie zapomnę tej szczególnej więzi, jaką ten film zawsze łączył. Rzym. Będąc tutaj, zdałem sobie sprawę z tych wszystkich podobieństw, które łączą nas nie tylko poprzez kino, ale także poprzez doświadczenia i powieści. Co dziwne, obie taśmy mówią o wspólnych tematach, takich jak związek kobiet, rodzina, a nawet rodzicielstwo. Ciekawie było to wszystko wiedzieć”.

Polska aktorka wygłosiła uroczystą prezentację o zimnej wojnie w FICG, gdzie płakała.

Polska aktorka wygłosiła uroczystą prezentację o zimnej wojnie w FICG, gdzie płakała.

Dzięki uprzejmości FICG

Utalentowana polska aktorka dodała: „Zdecydowanie zmieniło to moją karierę, bo jeszcze przed filmem Powella był pokazywany w Polsce. Ale po zimnej wojnie przeżyłam ciążę, przeszłam całą kampanię Oscara, zaczęłam podróżować i otrzymałam. bezcenne możliwości, takie jak moja rola w nowym filmie”. Damien ChazelleAlbo filmy we Francji, albo kolaboracje z artystami takimi jak Rebecca Miller, córka Arthura Millera, z którą właśnie skończyła projekt w Nowym Jorku. Bez wątpienia nawiązano dla mnie więcej połączeń”.

Wreszcie w rozmowie Colleg ujawnił, z którymi meksykańskimi filmowcami chciałby współpracować na pewnym etapie swojej kariery. „Jest wielu, z którymi chciałbym móc współpracować, ale z pewnością są dwa, które są dla mnie bardziej atrakcyjne ze względu na ich sposób robienia filmów: bez wątpienia Alfonso Cuarón i Michel Franco, którzy wydają mi się być parą ciekawych filmowców.”

Prezentując taśmę na czwartkowej imprezie pomocowej, Joanna nie mogła powstrzymać łez i wzruszenia, wyrażając swoją najgłębszą wdzięczność społeczności meksykańskiej. „Kocham ich tak bardzo, ponieważ tak bardzo wspierali moje gorzkie doświadczenia w Stanach Zjednoczonych. Społeczność meksykańska, która zawsze mi pomagała, zawsze była społecznością meksykańską, a bycie tutaj potwierdza te więzi, które mamy, to ciepło i życzliwość Zdobycie tego filmu nie było dla mnie łatwe, ale bardzo mnie cieszy, że możesz się nim dziś cieszyć.Byłem bardzo poruszony i mam nadzieję, że przyjmiesz film z otwartym sercem, dzięki czemu będziemy mogli przeplatać więzi kulturowe które jednoczą zarówno Polaków, jak i Meksykanów.”

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.