Seria fantasy powraca, ulepszona i zagrożona wielkim niebezpieczeństwem

Po tym, jak miłośnicy fantazji zostaną osieroceni gra o tronKilka łańcuchów pojawiło się, próbując go zastąpić. między nimi Magik, propozycja Netflix, która spełniała główne cechy: Mieszanka fikcji i literatury.

Ponieważ, podobnie jak tytuł, który starał się zastąpić, opiera się na serii powieści o magii i niezwykłych istotach, które w jej przypadku są libros del polaco Andrzej Sapkowski Stając się kultową rzeczą w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, skoczyli w świat.

Jej strony stały się podstawą stworzonego przez Lauren Schmidt Hissrich serialu, który zadebiutował na żywo w grudniu 2019 roku, stając się jednym z najchętniej oglądanych przestrzeni dla wspomnianej platformy, ale z chłodnym przyjęciem przez krytyków.

Wiedźmin | Netflix

W ośmiu rozdziałach przedstawiono historie trzech bohaterów: Geralt de Rivia (Henry Cavill), „czarodziej” lub łowca potworów; Yennefer z Wengerbergu (Ania Chalotra), wiedźma z rolą elfa, oraz Księżniczka Cirilla z Sintry (Frea Allan).

Ci, którzy przeżywali różne dramaty i różne niebezpieczeństwa osobno, przez dziesięciolecia, nawet oni… Historia zaczęła łączyć ich losy; Z Geraltem i Yennefer nawiązują romantyczny związek, a on w końcu odnajduje Cirillę lub Ciri, „Dziewczynę z zaskoczenia”.

Jednak ostatnia transmisja pierwszego cyklu pokazała nie tylko spotkanie wygnanej księżniczki i tzw. białego wilka, ale także krwawą bitwę między czarownicami a siłami nilfgaardzkimi na wzgórzu Sodden, w której główną rolę odegrała Yennefer.

Powstanie brutalnego zagrożenia

Wiedźmin | Netflix

To jest dokładnie zakończenie tych wydarzeń akcji Drugi sezon Magik, kiedy Tissaia de Vries (MyAnna Buring) wchodzi na pole bitwy pod Sodden i pośrodku trupów ranni szukają jakichś znaków Yennefer.

Ale wielkie wyładowanie magicznej energii, której użyła do wygrania walki, oczywiście odebrało jej życie, jednocześnie została mistrzynią wśród swoich rówieśników. Jego zniknięcie wyczuł również Geralt z daleka, gdy podróżował ze swoim pasierbem.

Wiedźmin | Netflix

Podróż przez lodowy cel Ker MorhenStarożytny zamek, w którym został przemieniony w czarodzieja i jedyne miejsce, w którym może ochronić Ciri. Zanim jednak zatrzymają się w domu starego przyjaciela łowcy potworów.

Tutaj zaczyna znajdować pierwsze wskazówki Stworzenia, z którymi walczy, zmieniają się Poważnie, udowadnia to ostatecznie po przybyciu do Ker Morhen, gdzie poznaje swojego mentora Wissemera (Kim Bodnia) i swoich „braci”.

Chociaż odkrycia są dalekie od zakończenia, gdyż wkrótce okazuje się, że Yennefer nie umarła i zostaje schwytana wraz z Fringillą (Mimî M. Khayisa) przez grupę elfów, na początku przygody, którą naznaczy dla niej ciężki strata.

W tym samym czasie Geralt i Ciri zaczynają mieć bardziej relacje typu ojciec-córka niż chronionego opiekuna i Pojawia się groźba krwi przodków. Nie zapominając o wyglądzie znanych i wyjątkowych osobowości z pierwszego cyklu.

W zjednoczeniu z Magik Przewyższa poprzedni sezon pod względem rozrywki, rytmu i dobrego zarządzania konfliktami, co pokazuje, że Czasami drugie części są lepsze niż pierwsze; Chociaż oczy jego bohaterów wciąż są denerwujące.

daleko od netflixa

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *