Sesja w Stałym Komitecie Parlamentu Wietnamu

W pierwszym dniu pracy, dzień wcześniej, posłowie wchodzący w skład tego gremium rozpatrzyli projekt (znowelizowanej) ustawy Prawo wodne, który zmienił i uzupełnił niektóre przepisy dotyczące tworzenia sektorowych baz danych oraz odpowiedzialności organów państwowych w ich zarządzanie.

W dyskusji przewodniczący wietnamskiej legislatury Vuong Dinh Hue zaproponował uwzględnienie w tekście ważnej roli zasobów wodnych w zapobieganiu i łagodzeniu skutków katastrof, a także uzupełnienie koncepcji korytarzy odwadniających.

Marszałek Izby Reprezentantów zalecił również przegląd rozporządzenia w sprawie naliczania podatków od zasobów wodnych, zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.

Tego samego dnia Komisja Stała Parlamentu Wietnamu dyskutowała nad ustawą przetargową (poprawką) iw związku z tym Din Hue wyraził potrzebę wdrożenia przepisów dotyczących wykorzystania kapitału państwowego w inwestycjach dla spółek, w których posiada 50 proc. Zarejestrowany kapitał państwowy.

Nawet firmy, które nie mają kapitału rządowego, ale są przydzielane przez państwo do inwestowania, muszą zgłaszać się do przetargu – powiedział cytowany przez agencję prasową VNA wysoki rangą lider parlamentarny.

W ramach spotkania, 20-go odbędzie się 20 przesłuchań w różnych sprawach związanych z sądami i prokuraturą.

Zgodnie z planem prezes Najwyższego Sądu Ludowego Nguyen Hoa Binh i prezes Najwyższej Prokuratury Ludowej Le Minh Tri będą odpowiadać na pytania parlamentarzystów.

Podobnie ministrowie bezpieczeństwa publicznego, Tu Lam i sprawiedliwości, Le Thang Long, a także Generalny Inspektor Rządu, Duan Hung Phuong, odpowiedzą na obawy, które posłowie mogą zgłaszać w kwestiach związanych z zarządzaniem tymi tekami.

XXI posiedzenie Stałego Komitetu Parlamentu Wietnamu ma na celu przygotowanie treści, które mają być przedmiotem piątej sesji Zgromadzenia Narodowego, wśród których znajdują się projekty ustaw o Policji Ludowej oraz projekt ustawy o ochronie obiektów obronnych i wojskowych obszary. .

Ustawodawcy rozpatrzą i zatwierdzą także propozycje premiera Pham Minh Chinha dotyczące powoływania i odwoływania ambasadorów.

ing / mb

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *