Sezon 2022 Teatro Mayor: Hiszpania gościem honorowym

W ramach wyjątkowego programu gościem honorowym sezonu 2022 będzie Hiszpania Burmistrz Teatru Julio Mario Santo Domingo w Bogocie. Dodatkowo w programie pojawi się baskijskie okno i Norwegian Spotlight.

W przyszłym roku w Teatro Mayor obecni będą wysokiej rangi krajowi i zagraniczni goście, orkiestry symfoniczne, muzyka liryczna, dawna i kameralna, dźwięki świata, muzyka kolumbijska, teatr i taniec.

Możesz być zainteresowany: Ave María Awards, wydarzenie nagradzające najlepszych w kinie katolickim

Znani artyści i zespoły to: wielki polski tenor Piotr Pyczała, japońska grupa tańca butoh Sankai Goku, słynna gruzińska pianistka Katja Bonatechvili, Orkiestra Akademii Pól św. Marcina, pisarz, dramaturg i aktorka. Argentyna Camila Sosa Velada.

Według Teatru Santo Domingo, Nie zabraknie też ważnych zwolenników śpiewu lirycznego, takich jak meksykański tenor Ramon Vargas; argentyńska sopranistka Veronica Kangimi, Z udanego udziału w ostatnim festiwalu Bogota es Barroco czeska mezzosopranistka Magdalena Kožená wystąpi z Wenecką Orkiestrą Barokową.

Jako gość honorowy Hiszpania sprowadzi artystów różnych dyscyplin. We flamenco wyróżnia się Eduardo Guerrero, który zaprezentuje swój program „Sombra epímera II”. We wczesnym sezonie muzycznym wystąpi kataloński skrzypek Jordi Saval, jeden z największych ekspertów i uczonych na świecie oraz współzałożyciel jednej z najsłynniejszych historycznych orkiestr wykonawczych w Europie, Le Concert des Nations.

Podobnie Trio Acento składa się z trzech wybitnych muzyków skrzypiec, altówki i wiolonczeli.Będzie to sezon kameralny, a kwartet wykona projekt Sigma w ramach Basque Window.

Ważna obecność dla tekstu

Piosenka ta będzie miała poważną obecność w 2022 roku z udziałem wspomnianego już polskiego tenora Piotra Beczały, uznawanego za jeden z najsłynniejszych głosów na arenie międzynarodowej, który zagrał m.in. księcia w „Rigoletcie” Verdiego, i Rodolfo w „Cyganerii”. , Pucciniego, opera wystawiona w Metropolitan Opera w Nowym Jorku oraz w Teatrze La Scala w Mediolanie.

Potwierdzając zaangażowanie Teatro Mayor w rozwój opery w Kolumbii, pod koniec sierpnia zostanie zaprezentowany „Las Boda de Fígaro” Wolfganga Amadeusza Mozarta pod kierownictwem muzycznym Austriaka Martina Haselböcka i wystawiony przez Pedro Salazara.

Ze swojej strony wielki sezon koncertowy zobaczy zespoły z Wielkiej Brytanii, Holandii i Kanady. Wystąpi Martin’s Academy at Fields Orchestra pod dyrekcją znanego skrzypka Joshuy Bella. Do tego Sinfonia Rotterdam, która zyskała światową sławę dzięki muzycznej jakości i silnej osobowości swojego lidera Conrada van Alphena.The Longueuil Symphony Chamber Orchestra z dyrygentem i skrzypkiem Alexandre da Costą i pianistą Jean-Philippe Silvestre.

Możesz być zainteresowany: Andrés Cepeda i Młoda Filharmonia za darmo urządzą przyjęcie wigilijne

Pod norweskim akcentem Orkester Nord z oratorium wykona „Triumf czasu i rozczarowania” George’a Friedricha Haendla, a Engegård Quartet z utworami Mozarta, Haydna i Schuberta.

W sezonie kinowym pisarka, dramaturg i aktorka Camila Sosa Villada, laureatka nagrody Sor Juana Ines de la Cruz za powieść „Las Malas”, zaprezentuje sztukę „Carnes Tolindas, sceniczny portret seksualnej androgynicznej”. Będzie też miał premierę „Amo y criado (Gdzie są żale, tam nie ma zazdrości)” w reżyserii Francisco de Rojas Zorilla, klasyka z Hiszpanii, którą wyreżyseruje Eduardo Vasco, jeden z czołowych dzisiejszych reżyserów. kraj. Ta ostatnia praca jest koprodukcją Teatro Mayor, Teatro Libre i Festival del Teatro Clásicos w Alcalá (Hiszpania).

Wreszcie, według organizatorów, W programie Teatro Mayor znajdą się uwielbiane festiwale Tango i Fado z jednymi z najlepszych Najbardziej reprezentatywne z nich to gatunki muzyki tradycyjnej, narodowej i nostalgicznej.

Możesz być zainteresowany: Choroba, która uniemożliwia normalny wzrost maleńkiego Yanfrey

Teatro Mayor, kierowany przez swojego dyrektora, Ramiro Osorio, rozpoczął sezon 2022 ciepłą imprezą w Teatro Estudio del Santo Domingo, która była radosnym i braterskim punktem kulminacyjnym IX Symfonii Beethovena. W wykonaniu Orkiestry Filharmonicznej Bogota pod dyrekcją szwedzkiego maestro Joachima Gustafssona.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *