Shinzo Abe: Moment zamachu na byłego premiera Japonii podczas wiecu wyborczego w Nara | Wideo | Yamagami Tetsuya | Globalizm

Shinzo Abe: Moment zamachu na byłego premiera Japonii podczas wiecu wyborczego w Nara |  Wideo |  Yamagami Tetsuya |  Globalizm

Były premier A Zmarł w piątek w szpitalu po tym, jak został zaatakowany bronią palną podczas wiecu wyborczego w Nara (zachód), co wywołało poważne niepokoje w Japonii i za granicą.

Atak miał miejsce na najsłynniejszego polityka kraju, 67 Na wiecu przed wyborami do Senatu w niedzielępomimo surowych przepisów archipelagu zakazujących posiadania broni.

Patrzeć: Co wiadomo o Yamagami Tetsuya, podejrzanym o zabójstwo byłego premiera Japonii Shinzo Abe

„Człowiek uważany za napastnika jest aresztowany” – dodał. Japoński szef sztabu Hirokazu Matsuno powiedział dziennikarzom.

dla niego zabicie NHK, powołując się na źródła policyjne, poinformował, że broń miała zostać skonfiskowana.

Według kilku lokalnych mediów podejrzanym będzie 41-letni Japończyk

Zdjęcia opublikowane przez NHK Pokaż Abby stojącą na scenie, gdy usłyszysz huk Zaobserwowano dym. Wtedy możesz zobaczyć, jak ochroniarz zamroził ruch mężczyzny.

„Wygłaszałem przemówienie, a z tyłu wyszedł mężczyzna” Młoda kobieta, która była na tym wydarzeniu, powiedziała NHK.

„Pierwszy strzał wyglądał jak gra. Nie spadł, ale potem nastąpił grzmiący huk. Drugi strzał był znacznie wyraźniejszy, gdzie można było zobaczyć iskrę i dym”.

Źródło z jego Partii Liberalno-Demokratycznej powiedział Jiji, że Abe upadł i krwawił z szyi.

„Po drugim strzale ludzie otoczyli go i masowali mu serce” – powiedział świadek.

Lokalni urzędnicy PLD stwierdzili, że przed atakiem nie otrzymywali żadnej groźby.

„Terror i przemoc”

Po incydencie rząd zapowiedział utworzenie grupy roboczej.

Ambasador USA w JaponiaRahm Emanuel powiedział, że był „smutny i zszokowany” atakiem na Abe.

„Czujemy się smutni i zszokowani” – powiedział Emmanuel w oświadczeniu. „Mój ojciecSan był wybitnym przywódcą Japonii i zagorzałym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych.

„Rząd i ludność Ameryki modlą się o pomyślność Abe-san, jego rodziny i mieszkańców Japonii”.– dodał dyplomata.

Ze swojej strony generał Nakatani, doradca premiera Fumio Kishidy, powiedział dziennikarzom, że według agencji informacyjnej Jiji „terroryzm i przemoc nie mogą być tolerowane”.

Abe, najdłużej urzędujący premier Japonii, rządził krajem w 2006 roku przez rok, a następnie powrócił do władzy w latach 2012-2020.

Jest twardogłowym konserwatystą, który zachęcał do rewizji japońskiej pacyfistycznej konstytucji w celu uznania armii tego kraju i pozostał politycznie istotny nawet po odejściu od władzy.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.