Shrimpbox, pierwsza na świecie zautomatyzowana farma krewetek uruchomiona – AM Querétaro

Redakcja

W nadchodzących dziesięcioleciach świat stanie w obliczu Straszne zagrożenie: głód, przeludnienie i brak ziemi uprawnejOprócz Niedobór świeżej wody Wyczerpywanie się mórz z powodu rybołówstwa przemysłowego sprawia, że ​​produkcja żywności jest priorytetowym i trudnym do pokonania wyzwaniem.

Rozwiązaniem może być technologia. Powstał zespół naukowców z różnych dyscyplin i narodowości Shrimpbox, pierwsza na świecie zautomatyzowana farma krewetek.

Shrimpbox to modułowy zautomatyzowany system pojemników Który ma zdolność do produkcji krewetek przy użyciu technologii, która prawie całkowicie ogranicza krążenie wody, eliminuje potrzebę stosowania antybiotyków i innych niebezpiecznych chemikaliów oraz pozwala na przejęcie produkcji poza fizyczną geografią gatunku.

Shrimpbox jest opracowywany przez zespół inżynierów, biologów i Deweloperzy z Meksyku, Norwegii, Brazylii, Argentyny i Polski na wybrzeżu Oaxaca.
Firma Maricultura Vigas zajmująca się zrównoważoną produkcją akwakultury, z 10-letnim doświadczeniem w hodowli krewetek przy użyciu technologii biofloc (system, który zmniejsza zużycie wody i eliminuje potrzebę stosowania antybiotyków i innych szkodliwych chemikaliów), jest częścią konsorcjum Atarraya Inc. za tym projektem.

w tym czasie, Maricultura Vigas produkuje zrównoważone krewetki na dwóch farmach zlokalizowanych w Oaxaca i Colima, oprócz posiadania własnych laboratoriów do produkcji wolnych od chorób i szybko rosnących larw, które są unikalne dla Meksyku.

technologia, której używasz .م Shrimpbox umożliwia produkcję krewetek w cieplejszym klimacie, pozwalając na sprowadzanie świeżych krewetek wysokiej jakości do miast, które dziś uzależnione są od importu mrożonych produktów wątpliwego pochodzenia. Co więcej, ponieważ są to zautomatyzowane systemy, które można monitorować zdalnie, znacznie zmniejsza się zapotrzebowanie na wykwalifikowaną i niewykwalifikowaną siłę roboczą.

  • • Każda zrobotyzowana farma może składać się z kilkudziesięciu pojemników, nawet rozmieszczonych w różnych miejscach, które można przesuwać zgodnie z potrzebami produkcyjnymi
    • Program gromadzi, przetwarza i uczy się informacji, aby móc w przyszłości podejmować decyzje operacyjne
    • System wysyła powiadomienia w czasie rzeczywistym i może być zarządzany ze zdalnego urządzenia mobilnego
    • Będąc systemem produkcyjnym o dużej gęstości, a Farma zrobotyzowana może produkować to samo na pół hektara, co farma o powierzchni 100 hektarów, Posługiwać się 5 procent wody i bez antybiotyków.

Pierwsze prototypy Shrimpbox zostały zmontowane w przybrzeżnej społeczności Guapinol, Oaxaca, jest już w eksploatacji i służy do przeprowadzania prób i testowania zasilania oraz innych etapów procesu produkcyjnego.