Sieć Obrony Ludzkości wspiera popularny ruch oporu w Ekwadorze

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

„Naród ekwadorski, kierowany przez rdzennych mieszkańców i ruch chłopski, wyszedł na ulice, aby wyrazić swój sprzeciw wobec negatywnych skutków skrajnej neoliberalnej polityki wdrażanej przez rząd bankiera Guillermo Laso” – ostrzegła grupa w oświadczeniu.

Zgodnie z definicją, pokojowa mobilizacja na skalę krajową wymaga odpowiedzi na krytyczne aspekty, które dotykają ludzi w ich codziennym życiu, takie jak: wzmocnienie praw pracowniczych i pracowniczych, zatrzymanie i renegocjowanie długów osobistych i rodzinnych, uczciwe ceny produkcji chłopskiej i ceny. Kontrola podstawowa, spekulacje i paliwo.

W tekście zauważono, że inne żądania to poszanowanie praw zbiorowych, nieprywatyzacja sektorów strategicznych i majątku publicznego, budżet na zdrowie i edukację, ograniczenia w górnictwie i wydobyciu ropy naftowej, a także skuteczna polityka bezpieczeństwa i ochrony.

Ostrzega również, że reakcja administracji krajowej jest agresywna: interwencja policji i wojska oraz ogłoszenie stanu wyjątkowego w kilku prowincjach już doprowadziło do śmierci pięciu osób i obrażeń większej liczby osób. niż sto. oraz inne naruszenia praw człowieka i praw konstytucyjnych.

W oświadczeniu podkreślono, że „to, w kontekście stanu wyjątkowego, zakazuje najbardziej podstawowych praw konstytucyjnych, takich jak prawo do zgromadzeń i zrzeszania się, wolność tranzytu, a nawet wolność wypowiedzi”.

W obliczu tej rzeczywistości członkowie sieci wyrażają poparcie dla programu postulatów podstawowych i konstytucyjnego prawa do oporu.

Zwrócili się do rządu prezydenta Lasso o zniesienie stanu wyjątkowego, demilitaryzację kraju, przywrócenie ram instytucjonalnych, zaprzestanie aktów zastraszania i poszanowanie praw.

Wzywają również do szybkiej reakcji na 10-punktowy program dla ludności tubylczej, kobiet, chłopów, studentów i innych, który obejmuje istotne aspekty życia.

Pan Lasso i jego rząd muszą osadzać swoje działania w ramach konstytucyjnych i szanować inicjatywy wyrażane w innych funkcjach państwa, takich jak Zgromadzenie Narodowe.

Odnieśli się do propozycji wyjścia z poważnych zawirowań wewnętrznych kraju, które obejmują rozwiązania sytuacji za pomocą głosów, a nie kul i utrzymywania sieci. Manifestacje koncentrowały się w Quito, stolicy Ekwadoru, dziś wypełniły się 13 dni pośród rządowych zapowiedzi, aby umożliwić stopniowe użycie siły w celu stłumienia pokojowych i legalnych demonstracji.

wiersz / scm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.