Siedem krajów UE rozpoczyna wdrażanie pozwoleń zdrowotnych Covid-19

Unia Europejska oficjalnie uruchomiła w ten wtorek platformę techniczną, która umożliwi zdrowe przejście między krajami bloku, które będzie interoperacyjne od 1 lipca.

Karnet zdrowotny Dostarczyć dowód, że przewoźnik był Kompletna szczepionka przeciwko Covid-19, Hektary Negatywny wynik testu Lub jest już wcześniej odporny na narażenie na skażenie.

Dokument, który zostanie wystawiony w wersji drukowanej lub cyfrowej, pozwoli na nawigację między Kraje Unii Europejskiej, starają się pomóc odbudować gospodarkę poprzez stopniowe otwieranie turystyki.

Negocjacje kontynuowały osiąganie porozumień w sprawie szerokiego uznawania tranzytu w krajach Unia Europejska oraz przyjęcie wspólnych standardów.

Od wtorku siedem krajów jest już połączonych i będzie mogło rozpocząć wydawanie zezwoleń: Bułgaria, Czechy, Dania, Niemcy, Grecja, Chorwacja, Polska.

„Uruchamiamy infrastrukturę techniczną, która pozwoli na weryfikację certyfikatów w bezpieczny i przyjazny dla prywatności sposób” – powiedział rzecznik komisji.

Usługa ta umożliwia weryfikację i uwierzytelnienie podpisów cyfrowych zawartych w kodach QR każdego certyfikatu, ale bez przetwarzania danych osobowych, oraz wgląd do kluczy przechowywanych na serwerach krajowych.

Po testach technicznych uznanych za „konkluzywne”, “Wszystkie państwa (…) mogą dobrowolnie zacząć korzystać z systemu”, Komitet ogłosił.

Plan jest taki, aby projekt był w pełni efektywny UE jest nadal zaplanowana na 1 lipca.

Grecja już potwierdziła uruchomienie swojej platformy. „Od dzisiaj obywatele mogą wydrukować ten certyfikat i podróżować do krajów, które ogłoszą swoją akceptację” – powiedział. Kyriakos PierakakisGrecki minister ds. zarządzania cyfrowego.

Bułgaria i Polska ogłosiły gotowość wydania go we wtorek.

Według komisji Niemcy będą wypuszczać swoje urządzenia stopniowo, zaczynając od niektórych regionów kraju.

W Republice Czeskiej pierwsze certyfikaty będą wydawane na papierze i numerze i będą początkowo uznawane przez siedem krajów Unii Europejskiej na podstawie umów dwustronnych, według Ministerstwa Zdrowia.

W Danii nowa wersja certyfikatu krajowego, która daje dostęp do określonych miejsc, jest gotowa od piątku, aby zintegrować certyfikat europejski.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *