Silne trzęsienie ziemi wstrząsa Salwadorem

Silne trzęsienie ziemi wstrząsa Salwadorem

Podmiot wskazał we wstępnym raporcie, że epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się w pobliżu przybrzeżnego regionu Nikaragui i miało ono miejsce dzisiaj, w sobotę (czasu lokalnego), o godzinie 15:57.

📌 #ElObservatorioInforma Poprawione dane: Earthquake Journal. 5.6 U wybrzeży Nikaragui. 98,0 km na południe od wyspy Minguera. Głębokość 60 km. [2024-02-24, 15:57:42]. Aktualizacja: W Salwadorze nie ma zagrożenia tsunami. pic.twitter.com/I9KULFLtUC

– Ministerstwo Środowiska (@MedioAmbienteSV) 24 lutego 2024 r

Dalsze szczegóły wskazują, że siła trzęsienia ziemi osiągnęła siłę 5,6, a jego epicentrum znajdowało się w pobliżu wybrzeża Nikaragui, 98 km na południe od wyspy Mienguera i na głębokości 60 km, co wyklucza zagrożenie tsunami na wybrzeżu Salwadoru .

Władze nie zgłosiły żadnych uszkodzeń konstrukcji, zgonów ani obrażeń w wyniku tego zjawiska.

Również dziś rano pojawiły się doniesienia o trzęsieniu ziemi o sile 2,6 w skali Richtera, które wstrząsnęło miastem Santo Domingo w departamencie San Vicente (na wschodzie), co przypisano aktywowaniu uskoków geologicznych w regionie.

Trzęsienie ziemi, które było również odczuwalne w części prowincji Cuscatlan, północnym La Paz i południowo-zachodnim Cabañas, miało umiarkowaną siłę 4 w zmodyfikowanej skali Mercalli.

L/funt

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *