Silverview, pośmiertna powieść Johna Le Carre, ukaże się w październiku

  • Pisarz, który zmarł w grudniu ubiegłego roku, napisał 25 książek w trakcie swojej owocnej kariery

„Silverview”, pracował pośmiertnie Od autora słynnej brytyjskiej powieści szpiegowskiej John Le Carré, trafi do sprzedaży w październiku W następną środę potwierdził również wydawca książki, Viking. „To jest prawdziwe Le Carré, opowiada inną historię” – powiedział Mick Cornwell, młodszy syn autora, w komunikacie prasowym. „Książka jest napięta, analityczna, liryczna i w końcu zaciekła, szuka ducha nowoczesnej tajemnej inteligencji. To wspaniała i odpowiednia ostatnia powieść” – dodał.

Silverview opowiada historię Juliana Lawndsleya, który rezygnuje z pracy w wielkim mieście, by spokojnie żyć w księgarni w małym miasteczku na angielskim wybrzeżu, ale kilka miesięcy później odwiedza go Edward, imigrant z Polski, który ma wiele informacji o jego rodzinie i sklepie. Agent literacki Le Carre, Johnny Geller, powiedział Guardianowi, że był zafascynowany czytaniem książki, zgodnie z oczekiwaniami, ale zauważył, że to smutne, że „nie był w stanie odebrać telefonu i natychmiast do niego zadzwonić”.

Powiązane wiadomości

Autor, którego prawdziwe nazwisko brzmi David Cornwell, urodził się w 1931 r. W Dorset (Wielka Brytania), a jego najbardziej znanym dziełem jest trzecia powieść Szpieg, który przyszedł z zimna. W sumie napisał 25 książek, z których część została zaadaptowana do filmów lub seriali telewizyjnych, takich jak The Constant Gardener (The Faithful Gardener) w 2005 r., The Mole w 2011 r. Czy Tinker Tailor Soldier Spy. Przez 60 lat dominował na liście bestsellerów Ze swoją fikcyjną postacią George’em Smileyem, oficerem wywiadu, który ujawnił szczegóły życia autora jako szpiega, Le Carré pracował od 1950 do 1960 roku dla brytyjskiego wywiadu.

Jego ostatnią powieścią opublikowaną przed śmiercią w grudniu 2020 roku był „ Agent Running in the Field ”, który ukazał się w październiku 2019 roku.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *