SITEVI zamyka swoje drzwi po intensywnej działalności w silnym klimacie biznesowym

SITEVI 2021 właśnie zamknął swoje podwoje po 3 dniach intensywnej aktywności, charakteryzującej się silnym klimatem pracy i koegzystencji. Targi po raz kolejny potwierdzają swój status standardowego wydarzenia, zorganizowanego wokół produkcji wina, oliwek, owoców i ogrodnictwa, dzięki bogatemu i zróżnicowanemu pokazowi z 935 wystawcami z 18 krajów i lojalnymi zwiedzającymi (51 000 zwiedzających z 61 krajów).

Tym samym Julian Dinormandy, Minister Rolnictwa, który zainaugurował wystawę we wtorek 30 listopada, podkreślił wagę tego wydarzenia, będącego wizytówką wielu innowacji, które pozwalają sprostać wyzwaniom trzech sektorów. Wykorzystał również ten moment, aby ogłosić moratorium w wysokości 380 milionów euro na rekompensatę dla winnic dotkniętych mrozem w kwietniu ubiegłego roku.

Salon polecający z bogatą i różnorodną ofertą

Z 935 wystawcami z 18 krajów, w tym 171 nowymi wystawcami i 51 000 odwiedzających, edycja SITEVI 2021 spełniła swoje obietnice. Podkreśla dynamikę trzech sektorów i wskazuje na potrzebę zebrania się profesjonalistów w celu odkrywania coraz bardziej kompletnej oferty, szczególnie w dziedzinie nowych technologii i nowych usług.

„SITEVI 2021 pokazał, że przemysł winiarski patrzy w przyszłość. Po raz kolejny pokazuje swoją dynamikę, kreatywność i zdolność dostosowywania się do wyzwań jutra. Jej mistrzami kieruje pasja, która ich napędza”. Audrey Martinez, winiarz w Domaine de la Vivarelle.

solidny klimat pracy

Profesjonaliści z trzech sektorów SITEVI spotkali się na targach z wieloma konkretnymi projektami i podpisali wiele zamówień. Ujawniając ten trend, Spotkania Biznesowe odniosły ogromny sukces z ponad 500 spotkaniami zorganizowanymi w ciągu 3 dni. Spotkania te pozwoliły odwiedzającym zaoszczędzić czas, poznać nowych dostawców i znaleźć odpowiednie rozwiązania dla postępu ich projektów. Wreszcie program „Best Buyers”, realizowany we współpracy z Business France, dał wystawcom możliwość spotkania ważnych kupców z 5 krajów: Austrii, Wielkiej Brytanii, Polski, Czech i Ukrainy. „SITEVI 2021 to bardzo dobre wydanie. Jesteśmy dumni, że możemy tam zaprezentować nasz nowy ciągnik NEXOS. Wielu odwiedzających pozwoliło nam nabrać rozpędu w ciągu tych 3 dni dzięki wielu podpisom zamówień.” Sebastien Debordi, dyrektor ds. wydarzeń i relacji z prasą CLAAS.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego pierwszego udziału w SITEVI. Nasza innowacyjna i unikalna koncepcja symulatora szkoleniowego do prowadzenia maszyn rolniczych była ogromnym hitem wśród producentów maszyn rolniczych, studentów i kierowców ciągników. Nieoczekiwany cel. Nasz złoty medal na SITEVI 2021 Innovation Awards pozwoliły nam nawiązać nowe partnerstwa i był to dla nas ważny cel. Z niecierpliwością czekamy na nadchodzącą edycję SITEVI 2023” – podkreśla Romain SOULIÉ, współzałożyciel i dyrektor badania Nyx.

spotkanie międzynarodowe

Entuzjazm dla SITEVI jest również obecny na arenie międzynarodowej, pomimo obecnego kontekstu opieki zdrowotnej. Tak więc 23% zarejestrowanych wystawców pochodziło z krajów europejskich, takich jak Niemcy, Austria, Belgia, Włochy, Portugalia, a także ze Stanów Zjednoczonych, Paragwaju… Ten sam trend obserwuje się na poziomie zwiedzających. SITEVI 2021 gościł odwiedzających z 61 krajów (trzy czołowe miejsca: Hiszpania, Szwajcaria i Włochy), co po raz kolejny świadczy o atrakcyjności i różnorodności oferty.

Odkryj innowacje jutra

Nagrody SITEVI Innovation Awards wyróżniają najważniejsze innowacje w sektorze. Spośród 57 otrzymanych zgłoszeń, 31 produktów i usług zostało nominowanych przez jury, a 16 zostało nagrodzonych (2 złotych, 6 srebrnych i 8 brązowych medalistów). Odzwierciedlają różnorodność prezentacji wystawy i ilustrują jej główne trendy: technologia cyfrowa i odzyskiwanie danych, doskonalenie procesów i operacje rolnicze, innowacje produktowe, zróżnicowanie handlowe i projektowanie środowiskowe itp.

„Edycja SITEVI 2021 jest dla nas prawdziwym sukcesem. Mieliśmy francuskich i międzynarodowych gości, którzy są bardzo zainteresowani naszą innowacją w zakresie drukowania 3D słoików ceramicznych. Dzięki Złotemu Medalowi w konkursie SITEVI Innovation Awards 2021, mamy świetne kontakty biznesowe dla przyszłe profesjonalne projekty.Tak duża dynamika wystaw, w połączeniu z dużym zainteresowaniem zwiedzających, skłoniło nas do pozycjonowania się na edycję SITEVI 2023.” Quentin Jolly, dyrektor ds. badań i innowacji w Biopythos.

Edycja z bogatą zawartością

Przez 3 dni SITEVI 2021 prezentowało potężne działania i chwile towarzyszące odwiedzającym. Tym samym w 50 konferencjach i warsztatach, zorganizowanych w szczególności przez BWP i współpracowników wystawy, wzięło udział ponad 2000 uczestników. Strefa degustacyjna Masterclass, dzięki 23 sesjom, pozwoliła blisko 900 zwiedzającym zapoznać się z uprawą winorośli i uprawą oliwek przyszłości. Job Dating, Speed ​​​​Meetings organizowane przez APECITA, Jobagri i Vitijob.com, zaoferowały 40 wakatów dla 179 kandydatów. Wreszcie Start-up Village, miejsce ekspresji i wymiany, zorganizowane po raz pierwszy we współpracy z Digital Farm i Agri Sud-Ouest Innovation, było trampoliną dla młodych innowacyjnych firm w dziedzinie rolnictwa (3D Aerospace, Agri Wave, Aptimiz, Azuvia , Czapka 2020, Chouette, Elzeard, Lexagri, Mimosa, My Easy Farm, Scanopy, Winefunding).

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *