Składają hołd Sucre w Ekwadorze 201 lat po bitwie pod Pichincha

Quito, 25 maja 2023 r. – W środę rano, 24 maja 2023 r., przedstawiciele Ambasady Kuby uczestniczyli w ceremonii złożenia wieńców przed pomnikiem Wielkiego Marszałka Ayacucho Antonio José de Sucre, na Plaza de Santo Domingo, który był zorganizowanej przez Konsulat Boliwariańskiej Republiki Wenezueli z okazji 201. rocznicy bitwy pod Pichincha.

Urzędnicy Konsulatu Wenezueli w Ekwadorze, władze prowincji Pichincha i Miejska Jednostka Edukacyjna Antonio José de Sucre złożyli kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów Wenezueli i Ameryki Łacińskiej w historycznym centrum Quito.

Jak powiedział konsul generalny Wenezueli, Pedro Sassoon, bitwa pod Pichincha jest wyrazem połączenia, jedności i heroizmu. Przykład Sucre daje siłę do oporu i kontynuowania walki o prawdziwą niepodległość.

Konsul opisał ten wyczyn jako kontynuację bitwy pod Carabobo i bitwy pod Boyaca, które zapoczątkowały niepodległość Wenezueli, części tego, co później stało się Wielką Kolumbią.

24 maja to obywatelska data dla bohaterów, którzy oddali życie za wolność.

W hołdzie uczestniczyli także przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i ekwadorskich organizacji społecznych i politycznych, a także ludność Wenezueli i członkowie chóru dziecięcego „Mi Patria Venezuela”.

Wydarzeniu towarzyszył zespół Jednostki Edukacyjnej Gminy Sucre i jej grupa Pastoneras.

Latin Press/Empakoba Ekwador

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *