Składają kondolencje Iranowi w Ekwadorze po ataku terrorystycznym (+zdjęcia)

Składają kondolencje Iranowi w Ekwadorze po ataku terrorystycznym (+zdjęcia)

W piątek w siedzibie dyplomatycznej Teheranu w Quito otwarto księgę kondolencyjną, gdzie podczas ceremonii upamiętniającej czwartą rocznicę ataku Ekwadorczycy oraz przedstawiciele innych krajów złożyli wyrazy wsparcia dla państwa perskiego po ataku w mieście Kerman. Zabójstwo generała Qassema Soleimaniego.

    W Ekwadorze składają kondolencje Iranowi po akcie terrorystycznym

Wśród osób, które udały się do ambasady Iranu, byli szef misji kubańskiej w Ekwadorze Basilio Gutierrez; Członek Rady Rewolucji Obywatelskiej Jose Agualsaca; oraz członkowie grup społecznych, takich jak Koordynator ds. Pokoju, Suwerenności, Integracji i Nieingerencji.

Do eksplozji doszło 3 stycznia na drodze prowadzącej do cmentarza, na którym pochowany jest generał Soleimani, były dowódca sił Quds Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej.

Wydarzenie to wywołało międzynarodowe zamieszanie i oświadczenia różnych rządów, jednak do chwili obecnej ekwadorska władza wykonawcza nie skomentowała publicznie tego wydarzenia.

Ponieważ w środę przypada czwarta rocznica zabójstwa Soleimaniego, ambasador Babarga nazwał go „bohaterem i męczennikiem wojny z terroryzmem”.

    W Ekwadorze składają kondolencje Iranowi po akcie terrorystycznym    W Ekwadorze składają kondolencje Iranowi po akcie terrorystycznym

Dyplomata powiedział, że Stany Zjednoczone wierzą, że swoim fizycznym zniknięciem osłabią ruch oporu przeciwko interwencji, ale zapłodniły opór i możemy to dziś zobaczyć u mieszkańców Gazy w świetle bombardowań i nikczemnych zbrodni popełnionych przez syjonistów reżim.

wiersz/śr

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *