Śledztwo w sprawie nękania przez McCarthy zwolenników Fujimori w Peru – Prensa Latina لا

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Prokuratura potwierdziła, że ​​wyznaczyła prokuraturze zwalczanie przestępczości w celu zbadania nasilających się aktów, od nękania domów władz wyborczych po kampanię zastraszania w Internecie.

Dziennik La Repubblica, którego dyrektor, Gustavo Mohme, był również celem tych, którzy oskarżali swoje ofiary McCarthy’ego, nazwał hordy protestujących i wskazał, że są zwolennikami Fuerza Popular (FP), partii Fujimori.

Gazeta podała, że ​​protestujący, z których większość miała na sobie koszulki peruwiańskiej drużyny piłkarskiej, których Fujimori używał jako munduru podczas kampanii, nosili bębny i inne przedmioty, aby hałasować do późnych godzin nocnych i skandować hasła McCarthy’ego przeciwko nękaniu. .

Wczoraj wieczorem przewodniczący Krajowej Komisji Arbitrażowej ds. Wyborów (JNE), Jorge Salas i Piero Corveto z Krajowego Urzędu ds. Procesów Wyborczych (ONPE), ponownie zostali poddani podobnemu szykanowaniu.

Wrogie elementy wywierają presję na Salasa o jego stanowisko szefa JNE, co ostatecznie rozstrzygnie zarzuty Fujimoriego, że kasuje on zapisy głosowania w celu odwrócenia przewagi Castillo w oficjalnym liczeniu głosów, który odpowiada za ONPE i jego szefa jest Corvetto.

W Internecie ruszyła kampania gróźb pod adresem dziennikarzy, artystów i innych osobistości, które reprezentują postępowe stanowiska lub po prostu nie przyłączają się do stanowisk Fujimori.

Atak nosi nazwę „Chapa tu caviar”, co jest wariantem kampanii „Chapa tu choro (złodziej)”, która promowała uderzających przestępców na gorącym uczynku, używając terminu „kawior” dla postępowego tłumu.

I publikował zdjęcia swoich celów i ich imion w odniesieniu do publikacji ich imion, szukając ich w ich domach i nękając ich, dopóki nie zostaną zmuszeni do opuszczenia kraju.

Wśród nękanych są dziennikarze spoza lewicy, tacy jak Jaime Chincha, który ostrzegał sprawców, że nie będą w stanie go zastraszyć i zostaną zidentyfikowani i doniesieni.

Lista ofiar obejmuje takich aktorów jak Salvador del Solar (były premier), Monica Sanchez, Tatiana Astengo i Jason Day; i plastycy tacy jak między innymi Ramiro Luna.

Rzecznik polityczny Keiko Fujimori, Miguel Torres, zaprzeczył, jakoby FP miała coś wspólnego z tą sprawą i potwierdził, że potępia nękanie, chociaż slogany oskarżonego pasują do haseł Fujimoriego.

Oda / Pani

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *