Śledztwo w sprawie policyjnej rozprawy z imigrantami z Haiti w US News

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych (DHS) poinformował we wtorek o dochodzeniu wszczętym przeciwko funkcjonariuszom straży granicznej pod zarzutem brutalności podczas operacji zatrzymania haitańskich imigrantów na południowej granicy kraju.

Przeczytaj także:

Meksyk i Stany Zjednoczone zajmują się sytuacją imigrantów z Haiti

Po opublikowaniu zdjęć i filmów agentów ścigających na koniach haitańskich imigrantów w mieście Del Rio, na granicy Teksasu z Meksykiem, Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego wskazał, że traktuje „bardzo poważnie” każdą skargę lub oskarżenie o wykorzystywanie imigrantów. .

“Obrazy są głęboko niepokojące, a fakty pełnego śledztwa, które zostanie przeprowadzone szybko, określą odpowiednie działania dyscyplinarne, które zostaną podjęte” – podało biuro w oświadczeniu.

Wiceminister Bezpieczeństwa Narodowego Alejandro N. Dodał, że podejmują pilną akcję humanitarną z innymi partnerami federalnymi, stanowymi i lokalnymi, aby zapewnić pomoc i wsparcie osobom powracającym, a także umożliwić innym miejscom ich przetworzenie.

Mallorcas zauważył, że chociaż jego administracja rozszerzyła ochronę na Haitańczyków, którzy przybyli do kraju przed 29 lipca, ci, którzy przybyli obecnie, nie będą objęci tym środkiem ochronnym. Ponadto powiedział, że US ICE i Coast Guard wspierają ponad 600 agentów Straży Granicznej rozmieszczonych w regionie Del Rio.

„Obrazy z poniedziałku są przerażające”, powiedziała sekretarz prasowy Białego Domu Jen Pasaki, wyrażając poważne zaniepokojenie, że Haitańczycy wybierający nielegalną drogę imigracyjną otrzymują fałszywe informacje, że granice są otwarte lub że są tymczasowo chronieni. Stan jest dostępny.

Na ten temat dyrektor Human Rights Watch w tym kraju, Alison Parker, stwierdziła, że ​​„rząd Stanów Zjednoczonych całkowicie lekceważył prawo do ubiegania się o azyl, wysyłając agentów na koniach z machającymi rączkami, aby kontrolować i zniechęcać do tego. są to czarnoskórzy imigranci”.

„To brutalne traktowanie Haitańczyków na granicy jest tylko najnowszym przykładem dyskryminującej, obraźliwej i nielegalnej polityki granicznej USA, która przywraca ludziom krzywdę i katastrofę” – powiedział.

Co najmniej 300 Haitańczyków zostało deportowanych ze Stanów Zjednoczonych w ostatnią niedzielę, więcej w poniedziałek, z łącznej liczby 14 000 Haitańczyków, których władze kraju szacują, że powróci w ciągu najbliższych trzech tygodni.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *