Smutne przebudzenie palestyńskich dzieci › Świat › Babcia

Smutne przebudzenie palestyńskich dzieci › Świat › Babcia

Muhammad, Hussein, Bassem, Musa, Ahmed, Amir, Ibrahim, Nidal to tylko niektóre z nazwisk – wśród wielu innych – które zostaną dodane do smutnej listy dzieci zabitych w wyniku trwających ataków armii izraelskiej na Palestyńczyków.

To dzieci, które dorastają w cyklu przemocy, cierpią z powodu traumy i głodu. Izrael zabił 2103 dzieci – 1673 w Gazie i 430 na Zachodnim Brzegu – od września 2000 r., według danych izraelskiej organizacji praw człowieka B’Tselem. Agencja Anadolu uznała ich arbitralne zatrzymania za jeden z największych problemów, z jakimi borykają się palestyńskie dzieci: co najmniej 140 wciąż przebywa w izraelskich więzieniach.

Media poświęcają temu zagadnieniu niewiele miejsca i nigdy nie wyjaśniają, że Palestyńczycy od 1955 roku mieszkają w obozach dla uchodźców, a dzieci zmuszone są cierpieć z powodu przymusowego wysiedlenia.

Jakby tego ludobójstwa nie wystarczyło, Strefa Gazy, jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na świecie – na obszarze zaledwie 360 ​​kilometrów kwadratowych żyje ponad dwa miliony ludzi – jest ograniczona powietrzem, lądem i morzem, co skutkuje materialnym cierpieniem. niedoskonałość.

Palestyńskie dzieci mogą się obudzić i odkryć, że ich rodziców nie ma, albo że dzień zaczął się od dźwięków karabinów maszynowych, albo otworzyć oczy i stać się ludzkimi tarczami. Anatolia poinformowała, że ​​ponad 700 000 nieletnich w Gazie zniszczono szkoły, rodziny i domy.

Gdy dzieci i rodziny cierpią z powodu tych nadużyć, świat z przerażeniem przygląda się temu, co dzieje się w Palestynie. Gdzie jest Rada Praw Człowieka? Czym jest wielostronna organizacja, która domaga się poszanowania życia i praw nieletnich?

Dopóki pogląd na te prawa nie będzie stronniczy politycznie, będzie istniał podwójny standard pomiaru tego, co jest ich naruszeniem, a co nie. Jeśli to się utrzyma, życie niewinnych ludzi, takie jak życie dzieci palestyńskich, będzie nadal ginąć.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.