Soeren Kern / Europa szykuje się na tsunami afgańskich migrantów

W Austrii, która w ostatnich latach Witamy 40 tys. Afgańczyków (w Europie tylko Niemcy otrzymały więcej: 148.000), kanclerz Sebastian Kurz przysiągł, że jego kraj już nie będzie akceptował. W rozmowie z Puls 24 Kurz stwierdził, że Austria wniosła już „nieproporcjonalny wkład”:

Zdecydowanie sprzeciwiam się przyjmowaniu większej liczby osób. To się nie stanie, gdy on będzie rządził. Przyjmowanie osób, które nie mogą się zintegrować, jest dużym problemem dla kraju.

We wspólnym oświadczeniu ze swoim zagranicznym kolegą (Alexander Schallenberg), austriackim ministrem spraw wewnętrznych Karlem Nehamerem, Wymagany Że Afgańczycy żyjący nielegalnie w Austrii są deportowani do krajów muzułmańskich, ponieważ zgodnie z prawem UE nie mogą być odesłani do Afganistanu:

Jeśli deportacja nie jest możliwa z powodu ograniczeń nałożonych przez Europejską Konwencję Praw Człowieka, należy rozważyć alternatywne rozwiązania. Opcją mogą być ośrodki deportacyjne w regionie, w którym znajduje się Afganistan. Wymaga to stanowczości i wsparcia ze strony Komisji Europejskiej.

W rozmowie z APA Nehammer nalegać na Tam, gdzie deportacje są postrzegane bardziej jako kwestia bezpieczeństwa niż kwestia humanitarna:

Zbyt łatwo jest wezwać do całkowitego zakazu deportacji do Afganistanu, z drugiej strony ignoruje się spodziewane ruchy migracyjne. Osoby potrzebujące ochrony powinny zbliżyć się do swojego kraju pochodzenia.

Całkowity zakaz deportacji jest siłą napędową nielegalnej imigracji i tylko podsyca lekkomyślne i cyniczne działania przemytników i zorganizowanej przestępczości.

Jako minister spraw wewnętrznych odpowiadam przede wszystkim za ludzi mieszkających w Austrii. Przede wszystkim oznacza to zapewnienie długotrwałego spokoju społecznego i dobrego samopoczucia.

Schallenberg dodał:

Kryzys w Afganistanie nie dzieje się w próżni. Wcześniej czy później konflikt i niestabilność w regionie rozprzestrzenią się na Europę, a tym samym na Austrię.

w głosować Opublikowane przez Österreich 24, prawie trzy czwarte konsultowanych osób popierało twarde stanowisko rządu w sprawie afgańskiej imigracji. łów Związane z Te dane z głośną przestępczością odnotowaną w Wiedniu, gdzie czterech Afgańczyków Byli odurzeni i zgwałceni 13-letnia dziewczynka zakrztusiła się i zmarła po utracie przytomności.

W Niemczech imigracja z Afganistanu stała się kwestią wielkiej wagi w trakcie wyborów federalnych 26 września. Paul Zimyak, sekretarz generalny Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) kierowanej przez Angelę Merkel, ogłaszać Żeby Niemcy nie przyjmowały polityki otwartych drzwi, przyjętej w 2015 roku, kiedy kanclerz wpuścił do kraju ponad milion imigrantów z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu. W rozmowie z n-tv, Ziemiak przejęte:

Dla nas rok 2015 wyraźnie nie powinien się powtórzyć. Nie rozwiążemy kwestii afgańskiej emigracją do Niemiec.

Kandydat na stanowisko kanclerza CDU Armin Laschet milczy w kwestii afgańskiej, a także w sprawie socjaldemokratów z SPD Olafa Schultza. Z drugiej strony partia Zielonych Annalina Barbock, Połączenie Niemcy będą gościć ponad 50 000 Afgańczyków. Musimy się z nim skonfrontować. Powiedziała W rozmowie z ARD.

Tymczasem byli afgańscy przestępcy, w tym gwałciciele i handlarze ludźmi, zostali deportowani z powrotem do swojego kraju. Wracają do Niemiec lotami ewakuacyjnymi. Po przybyciu natychmiast składają nowy wniosek o azyl. Rzecznik MSW powiedział: „To nie jest zupełnie nowy scenariusz dla wcześniej deportowanych osób przybywających do Niemiec”.

We Francji prezydent Macron Zamówienie Skoordynowana reakcja Europy na masową migrację z Afganistanu:

Destabilizacja Afganistanu prawdopodobnie zwiększy napływ nielegalnej migracji do Europy (…) Sama Europa nie będzie w stanie udźwignąć skutków obecnej sytuacji. Musimy planować i chronić się przed masowymi przepływami nielegalnej migracji, które zagrażają jej członkom i napędzają wszelkiego rodzaju przemyt.

Marine Le Pen, która jest bardzo na równi z Macronem w Sonda Podczas wyborów prezydenckich w kwietniu przyszłego roku powiedział, że Francja powinna powiedzieć „nie” masowej imigracji afgańskich uchodźców. W petycji, którą można przeczytać na stronie internetowej jego partii – “Afganistan: Nie dla nowej autostrady imigracyjnej!” – Kostka do gry:

Doskonale zdajemy sobie sprawę z ludzkich tragedii i pozornej trudnej sytuacji niektórych prawdziwych uchodźców. Ale prawo do azylu nie może pozostać tym, czym jest teraz, koniem trojańskim masowej niekontrolowanej i narzuconej imigracji, islamizmu i, w niektórych przypadkach, terroryzmu, jak miało to miejsce w przypadku wielu dżihadystów zaangażowanych w ataki z 13 listopada 2015 r. [cuando una serie de ataques yihadistas coordinados provocaron en París más de 130 muertos y más de 400 heridos].

Burmistrzowie niektórych dużych miast już wyrazili chęć powitania uchodźców. Naszym zdaniem jest to wyraźne zagrożenie dla twoich współobywateli.

Najważniejsza dla nas jest ochrona naszych obywateli.

W międzyczasie pięciu Afgańczyków przeniesionych do Francji zostało objętych inwigilacją antyterrorystyczną ze względu na ich rzekome powiązania z talibami. według Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Jeden z nich, który pracował w ambasadzie francuskiej w Kabulu, przyznał podczas przesłuchania, że ​​wcześniej kierował talibskim punktem kontrolnym. Kolejnych 20 Afgańczyków zostaje przeniesionych do Francji Dochodzenie ubiegać się o fałszywy azyl.

W Grecji rząd obawia się powtórki kryzysu migracyjnego z 2015 roku wzniesiony 25-milowe (40-kilometrowe) ogrodzenie i nowy system nadzoru zainstalowany na jej granicy z Turcją, aby powstrzymać afgańskich migrantów próbujących dostać się do Europy. W ostatnich latach Grecja była jedną z bram Europy dla imigrantów z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu.

Minister Porządku Publicznego Michalis Chryskodis, zamanifestowany:

Nie możemy biernie czekać na potencjalny wpływ. Nasze granice pozostaną bezpieczne.

Grecki minister ds. migracji i azylu Notis Mitarashi zadeklarował, że UE musi wysłać „właściwe przesłanie”, aby uniknąć nowego kryzysu migracyjnego, na który „Europa nie może sobie pozwolić”. I PotwierdzonyNasz kraj nie będzie bramą do Europy dla nielegalnych imigrantów afgańskich.

We Włoszech premier Mario Draghi, Wymagany Do grupy, która obejmuje 20 największych gospodarek świata, zorganizuje szczyt w celu analizy sytuacji w Afganistanie. Gazeta La Repubblica Dostarczony:

Dla Draghiego G-20 ma wartość strategiczną: jest forum, na którym można i należy osiągnąć porozumienie, które nie wiąże mocarstw zachodnich, które rozpadły się po 20-letniej misji w Afganistanie, ale także, a zwłaszcza państw takich jak Chiny, Rosja, Arabia Saudyjska i Turcja, które mają interesy i wpływy w tzw. Państwie Islamskim.

W Wielkiej Brytanii premier Boris Johnson w oświadczeniu skierowanym do Parlamentu: ogłoszenie Plan przyjęcia 20 000 afgańskich imigrantów:

Musimy radzić sobie ze światem takim, jaki jest, akceptować to, co osiągnęliśmy, a czego nie (…)

Nie wrócimy ludzi do Afganistanu i nie pozwolimy im na powrót z Afganistanu bez dyskryminacji.

Chcemy być hojni, ale musimy dbać o własne bezpieczeństwo.

W Turcji rząd buduje 180-milowy (295-kilometrowy) mur wzdłuż granicy z Iranem, aby zapobiec nowemu napływowi afgańskich migrantów. Prezydent Erdogan przejęte Nowa fala imigracji jest „nieunikniona”, jeśli Afganistan i Iran nie zabezpieczą swoich granic. I dodany Turcja nie będzie „magazynem uchodźców” dla Afgańczyków uciekających ze swojego kraju:

Musimy przypomnieć naszym europejskim przyjaciołom o tym fakcie: Europa, która stała się magnesem dla milionów ludzi, nie może odwrócić się od problemu afgańskich uchodźców, zamykając swoje granice w celu ochrony bezpieczeństwa i dobrobytu swoich obywateli. Turcja nie ma obowiązku, odpowiedzialności ani obowiązku bycia opiekunem uchodźców z Europy.

Tymczasem tysiące afgańskich imigrantów przybywa do krajów europejskich, takich jak Belgia, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Węgry, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Norwegia, Polska, Portugalia, Serbia i Szwecja.

Albania, Macedonia i Kosowo zgodziły się przyjąć setki Afgańczyków współpracujących z zachodnimi siłami pokojowymi i są teraz zagrożone przez talibów.

Hiszpania Stwierdził, że tymczasowo będzie gościł 4000 Afgańczyków w dwóch bazach wojskowych używanych przez Stany Zjednoczone.

Słowenia, która obecnie sprawuje sześciomiesięczną rotacyjną prezydencję w UE, podkreśliła, że ​​związek nie pozwoli na falę afgańskiej imigracji. Premier Yanez Gansha, ćwierkanie:

#UE nie otworzy korytarzy „humanitarnych” czy imigracyjnych do Afganistanu. Nie dopuścimy do powtórzenia się strategicznego błędu z 2015 r. Pomożemy tylko osobom, które pomogły nam podczas misji #OTAN. Oraz członkom Unii Europejskiej, którzy chronią nasze granice zewnętrzne.

Tymczasem dziesiątki afgańskich imigrantów uwięziony Na granicy polsko-białoruskiej. Polska i kraje bałtyckie Estonia, Łotwa i Litwa mówią, co robi prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko, wysyłać Migranci transgraniczni to akt „wojny hybrydowej”. że to Oskarżać Łukaszenko za szukanie zemsty na sankcjach Unii Europejskiej za kontrowersyjną reelekcję i tłumienie sprzeciwu.

El Primer ministro polaco, Mateusz Moravecci, Powiedziała Że mimo jego sympatii do nich afgańscy imigranci są „narzędziem Łukaszenki” i że Polska nie ulegnie tego rodzaju „szantażowi”.

Źródło: Instytut Gatestone.


Opinie, przekonania i poglądy wyrażone przez autora w artykułach opinii i komentarzach w nich zawartych niekoniecznie odzwierciedlają stanowisko lub linię redakcyjną Enlace Judío.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *