Solidarność z walką kobiet w RPA i Namibii

Dzień Solidarności i Walki Kobiet w RPA i Namibii obchodzony jest 9 sierpnia na poziomie międzynarodowym. Ta historia reprezentuje walkę o ich prawa i obecnie wspiera świadomość dyskryminacji.

Wybór obu regionów geograficznych i fakt solidarności z kobietami był precedensem w przerażających zbrodniach popełnionych przez afrikaner apartheid na czarnoskórych kobietach i dziewczętach od końca lat 40. do lat 90. XX wieku.

Aby zalegalizować ten apartheid, znany jako apartheid, co oznacza segregację według języka, w którym nazywali siebie „Afrykanami”, wywodzącego się z języka holenderskiego, ustanowili prawo na podstawie koloru skóry.

W latach jego przywództwa ANP uchwaliła 317 ustaw legalizujących rasizm i uprzywilejowujących białą mniejszość, która w 1988 r. stanowiła 14% populacji.

Przez cztery dekady rządzili w sposób dyskryminujący ludźmi pochodzenia afrykańskiego, Indianami i hybrydami. Zbudowali osiedla tylko dla białych, system autobusowy miał dla nich przystanki, a nawet mieli własne plaże; Ponadto, aby uniknąć mieszania się, zabronili małżeństw międzyrasowych.

Wszystkie te kroki miały reperkusje dla kobiet, które protestowały dziewiątego 1956 roku przed Government House w Pretorii. Prawie 20 tys. przyłączyło się do głosu w obliczu niesprawiedliwości i przeciw prawu o ruchu drogowym, na które składa się obowiązek posiadania pozwolenia na wjazd na tereny miejskie kraju przeznaczone dla białych.

Brak tego zezwolenia skutkował licznymi ograniczeniami i może prowadzić do dezercji ich rodzin lub skłaniania ich do odebrania im dzieci; Co więcej, nie mogą się żenić ani angażować w handel bez posiadania go.

Do petycji o uchylenie wszystkich ustaw nawołujących do tego dokumentu dołączono 100 000 podpisów. Po jej dostarczeniu milczeli przez 30 minut, aby zakończyć pokaz śpiewu. Słynny był skomponowany na tę okazję hymn: „Teraz dotknąłeś kobiet, przesunąłeś kamień, zmiażdżysz!

Od tego czasu jest używany jako symbol odwagi, siły i determinacji, które wyróżniają te kobiety i ich lud. Dzięki tej historii walki, w czerwcu 1991 r. trzy izby parlamentu południowoafrykańskiego uchyliły ostatnią z ustaw prawnych wspierających apartheid.

Rok później mieszkańcy RPA masowo głosowali przeciwko temu reżimowi na korzyść prawicowej partii Nelsona Mandeli, która rywalizowałaby w wyścigu prezydenckim, co w nadchodzących latach zmieniło rzeczywistość tego kraju.

Obchody tego dnia pozwalają upamiętniać wydarzenia, które pokazują wagę walki z dyskryminacją rasową, płciową lub etniczną; Potwierdza, że ​​w każdej chwili, kiedy jest to konieczne, mężczyźni i kobiety mogą i powinni zabierać głos w dążeniu do sprawiedliwości społecznej.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *