S&P Global poprawia perspektywy dla Meksyku i Brazylii | USA

Standard & Poor’s Global podniósł w poniedziałek swoje prognozy wzrostu dla Meksyku i Brazylii, dwóch głównych gospodarek Ameryki Łacińskiej, ale obniżył swoje prognozy dla rynków wschodzących jako całości z powodu załamania w gospodarkach azjatyckich, takich jak Indie, Filipiny i Malezja.

Szacunki, które służą jako podstawa często obserwowanych ratingów państw S&P, podnoszą prognozowany wzrost Brazylii do 4,7% z 3,4% i Meksyku do 5,8% z 4,9%, a także poprawę agencji w RPA, Polsce i Rosji. odpowiednio do 4,2%, 4,5% i 3,7%, z odpowiednio 3,6%, 3,4% i 3,3%.

Jednak obniżył prognozy wzrostu dla Indii do 9,5% z 11%, z powodu wybuchu COVID-19, Filipin do 6% z 7,9%, a Malezji do 4,1%. 6,2%. Natomiast prognoza Chin wzrosła do 8,3% z 8%.

„Głównym ryzykiem stojącym przed gospodarkami rynków wschodzących (EM) jest wolniejsze niż oczekiwano wdrażanie szczepionek”, zauważyli ekonomiści Standard & Poor’s w nowym raporcie, dodając, że epidemia ustąpi tylko wtedy, gdy „szczepionki osiągną poziom zgodny z odpornością stada. „

We wschodzących gospodarkach azjatyckich szczepionki podaje się obecnie w ilości 0,2 dawki na 100 osób dziennie. W tym tempie S&P oszacował, że pełne zaszczepienie 70% populacji w wschodzących krajach azjatyckich zajmie kolejne 23 miesiące.

Drugim największym ryzykiem dla gospodarek wschodzących, według Standard & Poor’s, jest to, że silny wzrost i inflacja w USA doprowadzą do przedwczesnego zaostrzenia polityki pieniężnej, co może doprowadzić do umocnienia dolara i wzrostu kosztów obsługi długu dolarowego.

„Podczas gdy decydenci rynków wschodzących nie mogą kontrolować dynamiki inflacji w USA ani reakcji polityki pieniężnej, mogą wdrożyć środki, aby wpłynąć na krajowy wzrost”, powiedział S&P.

„W kontekście obecnej epidemii podstawowym działaniem jest zwiększenie szczepień” – dodał.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *