Spacer po najlepszych jarmarkach bożonarodzeniowych w Europie

Budapeszt, Wiedeń, Tallin, Bruksela… To miasta, w których od listopada do stycznia odbywają się najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie. W tym czasie jego ulice wypełniają się lampkami, choinkami, girlandami i straganami, na których można piknikować i cieszyć się świąteczną atmosferą wszystkimi zmysłami. Aromaty, kolory i smaki, które wprowadzą każdego w ducha autentycznych Świąt Bożego Narodzenia.

CivitatesNasze bezpłatne wycieczki z przewodnikiem, wycieczki i bezpłatne wycieczki po hiszpańsku na całym świecie stworzyły listę najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie, idealnych do odwiedzenia w grudniu, który dopiero się zaczyna, lub w nadchodzących latach.

Bazylea, Szwajcaria)

ten Jarmark bożonarodzeniowy w Bazylei Wielokrotnie uznawany za najlepszy w Europie. Bożonarodzeniowe place Barfuserplatz i Münsterplatz są ozdobione lampkami, girlandami i oświetlonymi jodłami, a wśród nich są stragany z jedzeniem i rękodziełem. Oprócz koncertów i zajęć dla dzieci, na jarmarku bożonarodzeniowym w Bazylei można znaleźć przysmaki, takie jak szwajcarski ser, pierniki czy grillowane kiełbaski i typowe desery, takie jak Basler Läckerli.

Budapeszt, Węgry)

Plac przed kościołem San Esteban od listopada do początku stycznia zamienia się w spektakl złocistych świateł i ozdób choinkowych. Centrum placu zajmuje ogromna choinka z kolorowymi lampkami, górująca nad straganami z jedzeniem i węgierskim rękodziełem. Piękno jarmarku bożonarodzeniowego w Budapeszt Dzięki temu stał się jednym z najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie.

Manchester, Zjednoczone Królestwo)

Tradycyjny targ Albert Square to idealne miejsce na jeden z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie: Manchester. Jego przestrzeń wypełniają setki domów z bali przed neogotyckim budynkiem Urzędu Miasta, które oferują jedzenie, picie i lokalne rękodzieło.

Poznań (Polska)

Poznań to urokliwe miasto położone nad brzegiem Warty w zachodniej Polsce. Między Starym Rynkiem a placami La Libertad co roku odbywa się jeden z najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie. W tym zimowym mieście nie tylko znajdziemy drewniane chaty z gastronomią i rękodziełem, ale w historycznym centrum Poznania co roku odbywa się wspaniały festiwal rzeźb lodowych.

Ale punktem kulminacyjnym jarmarku bożonarodzeniowego w Poznaniu jest diabelski młyn na Placu Wolności. Wspinając się na nią można podziwiać urzekający widok na miasto pokryte złotymi światłami.

Madera (Portugalia)

Inaczej, to jarmark bożonarodzeniowy na Maderze. Nie znajdziemy tu płatków śniegu ani białych powierzchni, ale wyróżnia się najbardziej oświetlonym rynkiem w całej Europie według rankingu Top European Destinations. Na jego straganach można znaleźć kwiaty, jedzenie i rękodzieło, a także kapele ludowe i śpiewaków. Boże Narodzenie na środku Atlantyku!

Bruksela, Belgia)

Stolica Belgii ma również nazwę swojego jarmarku bożonarodzeniowego: Winter Wonderland. I nie tylko, bo wszystkie cuda Bożego Narodzenia gromadzą się między wspaniałym Wielkim Placem i innymi miejscami w środku Bruksela. Nie brakuje do tego oświetlenia i muzyki, diabelskich młynów, eksponatów i lodowisk.

Trewir (Niemcy)

Każdego roku Plac Katedralny w Trewirze (Terer, po niemiecku) jest wypełniony straganami oferującymi wszystko, od kiełbasek, ciast i wina (słynna guma) po pokazy lalek. Wszystko otoczone osobliwym średniowiecznym otoczeniem tego niemieckiego miasta, słynącego również z imponującej spuścizny ze starożytnego Rzymu.

Drezno (Niemcy)

Niemcy wygrywają listę najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie. Drugim niemieckim jarmarkiem bożonarodzeniowym, który warto zobaczyć, jest ten w Dreźnie, który jest również jednym z najstarszych na Starym Kontynencie. To Striezelmarkt, którego obchody sięgają XV wieku i odbywają się na placu Altmarkt, na czele którego stoi strzelista piramida. Duch Świąt Bożego Narodzenia ożywa na ulicach Drezna dzięki przedstawieniom teatralnym, jarmarkom i wielu innym atrakcjom.

Tallin, Estonia)

Jarmark bożonarodzeniowy w Tallinie został uznany za najpiękniejszy w Europie w 2019 roku. Średniowieczne stare miasto stolicy Estonii jest idealnie zlokalizowane, aby gościć jeden z najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie. Spacer po brukowanych uliczkach jest jak przeprowadzka do bajkowej wioski, w której w jednym z zakątków nie jest niemożliwe znalezienie świątecznego elfa.

Wiedeń, Austria)

Magia odbywa się na Boże Narodzenie w wiedeńskim ratuszu, choć w tym roku nie będzie to możliwe ze względu na zamknięcie, jakie przeżywa państwo austriackie. Już sama nazwa to zapowiada: „Magia Adwentu w Wiedniu”. Tak nazywa się jarmark bożonarodzeniowy, który sprawia, że ​​jest to centrum Jeden Na planie filmowym ze świątecznymi budkami warsztatowymi, jedzeniem i gorącym ponczem. Nic nie przebije wędrowania wśród jego stoisk i cieszenia się świąteczną atmosferą i oświetleniem pięknej i romantycznej stolicy Austrii.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *