Spalanie odpadów w sposób losowy stwarza problem dla środowiska

Spalanie odpadów w sposób losowy stwarza problem dla środowiska

Nacho Timino: Polska, jeden z najbardziej zanieczyszczonych krajów w Europie, jest obecnie świadkiem, jak ogromny import śmieci z innych krajów, w tym z Australii, i ich niekontrolowane spalanie prowadzi do poziomu skażenia, a chmury toksycznych gazów rzucają cień na Polską niebo i zanieczyszczanie gleby.

Polska zaimportowała ponad ton śmieci W ubiegłym roku i około 700 tys. w 2016 r., najwięcej z Niemiec i Wielkiej Brytanii, ale także z tak odległych krajów, jak Nowa Zelandia czy Australia, wynika z danych Generalnego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Import odpadów do utylizacji stał się w Polsce dużym biznesem, zwłaszcza że Chiny ograniczyły przyjmowanie śmieci z Unii Europejskiej, która w 2008 roku wysłała 87% swoich odpadów do kraju azjatyckiego. Wyjaśniła Efe Ewa Chodkiewicz z globalnej organizacji ekologicznej WWF.

Odnotowano pożary na składowiskach

Wzrost ilości śmieci przybywających do Polski zwrócił w ostatnich miesiącach uwagę opinii publicznej ze względu na ciągłe pożary odnotowywane na składowiskach.

Jeden z ostatnich, który zajmowałem od czwartku do piątku 130 strażaków W pobliżu Skaviny (południe) zniszczenia dotknęły fabrykę odpadów z tworzyw sztucznych, co zmusiło służby pogotowia chemicznego do wysłania monitoringu zanieczyszczeń wytwarzanych w okolicy.

Jak wynika z danych Ministerstwa Środowiska, w tym roku na polskich wysypiskach śmieci doszło do ponad 60 pożarów, w tym 27 na najważniejszych składowiskach w kraju, w porównaniu do 36 pożarów w roku ubiegłym.

Pożary, które czasami trwały kilka dni, zmusiły straż pożarną do pracy na pełnych obrotach, a w niebo unosiły się duże kolumny czarnego dymu, niepokojąc lokalnych mieszkańców.

Właściciele wysypisk twierdzą, że są ofiarami podpaleń, chociaż organizacje ekologiczne, takie jak… WWF Ta wersja budzi wątpliwości i uważa się, że możliwe jest, że właściciele wysypisk śmieci sami podpalili, aby pozbyć się śmieci.

Odpady są importowane w celu poddania ich recyklingowi lub składowaniu oraz spaleniu w celu wytworzenia energii, chociaż zamiast kupować technologię umożliwiającą robienie tego w sposób przyjazny dla środowiska, ludzie decydują się podpalać śmieci i w ten sposób zakończyć problem – ostrzegają lokalne władze odpowiedzialne za ochronę środowiska. Organizacje.

Ogromne chmury toksycznych gazów

Chodkiewicz ostrzega, że ​​w wyniku tych niekontrolowanych pożarów powstają ogromne chmury toksycznych gazów, co zwiększa problem zanieczyszczenia powietrza, na który cierpią niektóre obszary Polski w związku z dużym wykorzystaniem węgla do celów grzewczych.

Sam polski rząd, kierowany krytyką potępiającą jego brak kontroli Import odpadów Ona i jej administracja potwierdziły, że podejmą niezbędne środki, aby położyć kres tej sytuacji.

Premier Polski Mateusz Morawiecki przyznał, że „nie można z jednej strony walczyć z zanieczyszczeniami atmosfery, a z drugiej pozwalać, aby zdrowie obywateli było narażane na zatrucie środowiska” spowodowane tym masowym spalaniem śmieci.

Chodkiewicz uważa, że ​​rząd powinien zwiększyć kontrolę odpadów trafiających do Polski i nałożyć surowsze kary na tych, którzy nie przestrzegają przepisów ochrony środowiska.

Oprócz zanieczyszczających skutków niekontrolowanego spalania śmieci, Polska boryka się z poważnym problemem zanieczyszczenia powietrza wynikającym z nadmiernego uzależnienia od węgla.

Tak naprawdę Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje w Polsce 33 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie, większość z nich znajduje się w górniczych rejonach Śląska, choć zanieczyszczenia są zauważalne nawet na zalesionych terenach polskich gór. Kraj, czyli na północy, nad brzegiem Morza Bałtyckiego.

Polacy oddychają powietrzem zawierającym około 30 razy więcej cząstek rakotwórczych niż jeszcze dziesięć lat temu, a władze nie są w stanie położyć kresu sytuacji, która powoduje, że co roku w tym środkowoeuropejskim kraju przedwcześnie umiera 50 000 osób z powodu chorób związanych ze złą jakością. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia powietrze. EFEVerde

[box type=”shadow” ]

Może Ci się spodobać:

[/box]

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *