Spekulanci znów idą na zakupy i przejmują surfingową markę Deeply

Spekulanci znów idą na zakupy i przejmują surfingową markę Deeply

Spekulanci idą na zakupy. Firma modowa Sevillian, pogrążona w strategii wzrostu do 2025 r., nabyła większościowy pakiet udziałów w spółce sportowej Deeply, której właścicielem jest Sonae od siedemnastu lat, do 2021 r. Celem sewilskiej firmy jest poszukiwanie „synergii” z innymi podmiotami w sektorze, zgodnie z zebranymi informacjami ABC.

Firma Deeply, która stawiała pierwsze kroki w 2004 roku, zajmuje się produkcją technicznych artykułów surfingowych. W 2021 roku Sonae sprzedała markę prywatnym inwestorom, Antonio Cortezowi i Hernanowi Brionesowi, właścicielom innych operatorów z różnych sektorów, m.in. foodtech, wellness czy biotechnologia.

Ze swojej strony Scalpers ma już udziały w dwóch innych firmach: firmie zajmującej się modą ślubną Victoria i firmie obuwniczej Mim Shoes. Do 2023 roku firma nie wyklucza kolejnych przejęć, choć precyzuje, że będą one miały miejsce z większościowym pakietem akcji.ale bez rzeczywistej kontroli nad całym przedsiębiorstwem.

Dzięki przejęciom firma planuje wzmocnić swoją działalność i m.in Osiągnięcie sprzedaży na poziomie dwustu milionów euro na koniec roku. Ponadto Sevillian opracował plan dla zagranicznych automatów, które chcą wylądować we Włoszech, Polsce, Belgii, Holandii, Kolumbii, Ekwadorze, Peru, Gwatemali, Panamie i Republice Dominikany. Tą samą metodą Spekulanci negocjują też wejście do Izraela.

Do tej pory firma była obecna na ponad dwudziestu rynkach za pośrednictwem kanału elektronicznego. Oprócz fizycznych punktów sprzedaży w Portugalii, Meksyku, Chile, Turcji, Andorze i Hiszpanii. W kraju firma weszła w fazę „przebudowy” swoich sklepów, ponieważ oprócz działu męskiego, damskiego i dziecięcego chce wprowadzić sekcję z artykułami dla domu.

Firma oczekuje, że powierzchnia wszystkich jej obiektów nie będzie mniejsza niż 400 mkw. W ciągu najbliższych kilku miesięcy firma otworzy dwa sklepy w Barcelonie i Sewilli, gdzie ma nadzieję wprowadzić ten model sklepu.

Firma modowa Sevillian, która została wystawiona na sprzedaż i zakończyła działalność w maju 2022 r. z powodu kryzysu gospodarczego i skutków wojny na Ukrainie, spodziewa się, że jej obroty w 2025 r. osiągną poziom 300 mln euro. W ostatnich latach Sevillian urósł o dwu cyfrowy. A rok 2022 zamknął się 36% wzrostem obrotów w porównaniu do 2021 roku. Ponadto całkowity produkt operacyjny spółki (EBITDA) stanowił 16% sprzedaży.

Scalpers, urodzeni w 2007 roku, należą do najnowszej generacji skalperów bańka Moda męska w Hiszpanii, która pojawiła się między końcem 2000 a początkiem 2000 roku, kiedy to narodziły się również El Ganso i Silbon. Firma jest obecnie kontrolowana przez Jaime’a Bergela, który posiada 70% kapitału zakładowego. 20% jest w rękach dwóch głównych dyrektorów firmy, Borja Vázquez i Alfonso Vivancos.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *