Spokój powraca do Kazachstanu po gwałtownych zamieszkach, w których zginęło co najmniej 164 osób

Spokój powraca do Kazachstanu po gwałtownych zamieszkach, w których zginęło co najmniej 164 osób

władze Kazachstan oni to potwierdzają uspokój się Wrócił na ulice Ałmaty, największego miasta w kraju Azji Środkowej, po sześciu dniach przemocy protesty przeciwko rządowi. Ten poniedziałek Kazachowie Ocena stanu bezpieczeństwa poprzez wideokonferencję z przedstawicielami innych państw w Regulowanie Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym.

Niektórzy z jego członków to lubią Rosja, Białoruś i Armenia Wysłali siły W ramach misji pokojowej. Teraz zadanie Posprzątaj wszystkie uszkodzenia To spowodowało przynajmniej gwałtowne zamieszki Zginęły 164 osoby, a prawie 6000 aresztowano.

To, co zaczęło się wtedy jako protest przeciwko rosnącym cenom energii, przekształciło się w łańcuch turbulencja które rozprzestrzeniły się po całym kraju. W Ałmaty, jednym z miejsc, w których wybuchły protesty, mieszkańcy myślą o tym powody z tych starć.

Oksana Sorokina, dyrektor SevenR Logistics, zauważa: _ „Jest to wynik tego, co znaleźliśmy pod koniec roku: brak produktów z szalonymi cenami, które oczywiście przeniosły się na konsumentów końcowych. Robili zakupy i widzieli to pieluchy kosztują za dużo”_

Natalia, psycholog i zwraca uwagę: „Myślę, że od teraz rząd będzie częściej zwracał uwagę na głos ludzi i będzie bardziej zainteresowany słuchaniem tego, co ludzie mają do powiedzenia”.

Dopóki, W całym kraju obowiązuje godzina policyjna i stan wyjątkowy.

Liczba zgonów różni się w zależności od zgłaszającego

Lokalne media doniosły o 164 zgonach, z czego 103 w ośrodku zamieszek w Ałmaty, ale Ministerstwo Zdrowia później zaprzeczyło, aby dostarczył tych informacji.

Do tej pory zginęło 26 cywilów, 16 policjantów i 2 żołnierzy, do których należy dodać 83 osoby w ciężkim stanie w szpitalu.

Wiadomo było, że w niedzielę zginęła inna nieletnia, czteroletnia dziewczynka, która została zastrzelona w samochodzie w Ałmaty, gdy mieszkańcy potępili obecność Fraconteradores wśród napastników.

Aktywiści ogłosili, że siły bezpieczeństwa również strzelały do ​​nieuzbrojonych demonstrantów, jak to miało miejsce w grudniu 1986 r., kiedy siły sowieckie brutalnie stłumiły protesty przeciwko nowemu przywódcy republiki kazachskiej, rosyjskiemu Gwenadijowi Kulbinowi.

Aresztowania odbywają się podczas operacji antyterrorystycznej

Aresztowania trwały w różnych częściach kraju w ramach operacji antyterrorystycznej. Spośród 6000 aresztowanych w ostatnich dniach 134 popełniło bardzo poważne przestępstwa.

„Sytuacja jest pod kontrolą władz. Operacja antyterrorystyczna będzie trwała do czasu całkowitego wyeliminowania terrorystów i przywrócenia porządku konstytucyjnego” – powiedział wiceminister obrony sułtan Jamal Aldinow.

Wśród aresztowanych był Kirgiz, który przyznał się w telewizji, że otrzymał 200 dolarów za podróż do Ałmaty i udział w antyrządowym wiecu.

Turgumbajew oszacował, że podczas próby przekroczenia granicy przetrzymywano 300 obcokrajowców ze skradzioną bronią, przedmiotami i pieniędzmi.

Ponadto wyjaśnił, że uczestnicy protestów byli bardzo dobrze zorganizowani. Wiedzieli, jak wyłączać kamery bezpieczeństwa, blokować drogi i komunikować się przez radio.

„W tym samym czasie 4 stycznia w większości regionów kraju na ulicach zebrały się grupy liczące od 500 do 4000 osób i (…) przystąpiły do ​​przejęcia siłowego Akimatu (administracji regionalnej)” – wyjaśnił minister.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.