Spółka zależna od momentu otwarcia przynosiła straty

Spółka zależna od momentu otwarcia przynosiła straty

Hiszpania stała się głównym krajem dla platformy transmisji strumieniowej wideo na żywo Twitch. kwota serpentyny To jest dobre społeczność narodowa Bardzo odpowiedni dla amerykańskiej firmy, a biorąc pod uwagę takie gwiazdy jak Ibai, AuronPlay, Xokas czy TheGrefg, Mają miliony wyznawców. Potencjał, jaki nasz kraj ma w audiowizualnym świecie Internetu jest taki, że trzy lata temu Twitch założył w Hiszpanii spółkę: Twitch Interactive Spain SL.

który od tamtej pory traci pieniądze.

dane. W 2020 roku, jego pierwszym roku, nie został rozliczony. W 2021 roku do jego kasy wpłynęło 326 000 €, a w zeszłym roku zarobił 576 000 €, Według tego artykułu w La Información Po przejrzeniu rachunków dostarczonych przez firmę. Jednak cała ta sprzedaż odpowiada wykupom od Amazon Core Europe Sarl, jednej z głównych spółek macierzystych Amazona z siedzibą w Luksemburgu.

I nadal traci pieniądze. Według danych głównym powodem odnotowania strat były wynagrodzenia, ponieważ Twitch Hiszpania wydał 632 000 euro na opłacenie pracowników, pozostawiając 85 000 euro na minusie.

jakiś kontekst. Liczby te są dość zaskakujące, biorąc pod uwagę, że ta hiszpańska spółka zależna miała zarządzać jednym z najważniejszych rynków. W rzeczywistości Amazon, właściciel Twitcha, Wpompował milion euro w tę firmę w jej powijakach. Celem było zarządzanie doradztwem, pomocą i wsparciem, a także marketingiem i publikacją na rzecz spółek grupy.

Należy pamiętać, że to samo dzieje się z wieloma innymi dużymi firmami technologicznymi, które posiadają filie w Hiszpanii do podobnych zadań. To, co robią, jest Prawie cały jej dochód jest na innych rynkach, takich jak Facebook lub Netflix w Irlandii lub, w tym przypadku, Amazon w Luksemburgu. A filie w Hiszpanii są odpowiedzialne za promocję.

Model uproszczony. Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest sposób zarządzania pracownikami. Kiedy prace się rozpoczęły, Amazon dał jasno do zrozumienia, że ​​chce stworzyć zespół profesjonalistów, który rozwinie platformę w Hiszpanii, Zespół, który miał powstać w Madrycie Ale dzisiaj, trzy lata później, według podanych relacji ma ledwie 8 pracowników. pomimo, Jak pokazano w informacjiNie będą to pracownicy faktycznie prowadzący działalność związaną z Twitchem, którzy zostaną zatrudnieni przez firmę macierzystą lub inne firmy.

Tutaj do gry wchodzi jedyny partner: firma Luksemburg Amazon Europe Core SALJedna z najważniejszych firm macierzystych Amazon w Europie. osiągnął 13 000 mln euro przychodów w 2022 r. (i 2 400 mln zysków), w tym wygenerowanych przez swoją działalność Handel elektroniczny W Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Szwecji i Holandii.

kwestia podatku. Na koniec należy również zauważyć, że podatek od osób prawnych w Hiszpanii wynosił zaledwie 8 000 euro. Bardzo zaskakująca liczba, biorąc pod uwagę skalę firmy, a to daje nam wskazówki W jaki sposób amerykańska korporacja płaci podatki? Tam, gdzie najlepiej im pasuje, jest prawo stanowe. W rzeczywistości, jeśli cofniemy się w czasie, europejska spółka macierzysta odnotowała już straty w wysokości 1160 mln euro w 2021 roku, co pozwoliło firmie nie płacić podatków dochodowych i otrzymać 1000 mln euro ulg podatkowych, zgodnie z Wewnętrzne dokumenty widziane przez Bloomberga.

Dlatego Amazon Jest celem europejskich organów regulacyjnych ze względu na oszustwa Podatki, chociaż rzecznik Amazon powiedział, że firma jest opodatkowana we wszystkich swoich europejskich spółkach zależnych, a dochody, zyski i podatki są rejestrowane i zgłaszane bezpośrednio lokalnym organom podatkowym w tych krajach.

Hiszpania, klucz do Amazona. Nasz kraj był w ostatnich latach w czołówce sektora tworzenia treści na Twitchu dzięki kompatybilności językowej ze społecznością latynoamerykańską. obok, influencerzy Tacy jak Auronplay, Rubius, Ibai Llanos czy ElXokas celowali w inscenizacji wydarzeń, które przyciągały niespotykane dotąd rekordy liczby widzów.

Nie idąc dalej, w „La Velada del Año 3”, zorganizowanym przez Ebay Llanos, Osiągnięto szczyty widowni wynoszące ponad 3,45 miliona. Wydarzenie sprzedało nawet 60 000 fizycznych biletów do obejrzenia na żywo w Civitas Metropolitano w Madrycie. Nie był jedyny. wydarzenie Nagrody Eslands TheGrefg z Murcji również zgromadził nie mniej niż 1 069 377 widzów online. Hiszpania jest ważnym filarem dla Twitcha. I Amazon o tym wie.

Obrazy: skurcz

W Xatace | W ten sposób Amazon chce lepiej wiedzieć, co widzisz i gdzie to widzisz. Według AFTNews nowy interfejs Fire TV będzie przypominał Google TV

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *