Sprawiedliwość w Panamie ponownie orzeka przeciwko byłemu prezydentowi Martinelli – Prence’owi Latinie

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Sędzia gwarancyjny Elkes Martinez odrzucił „sprawę dziur”, ale obrona odwołała się od tej decyzji, opierając się na techniku ​​na czas, który upłynął od wszczęcia sprawy, kwestionując, że sprawiedliwość wykluczyła okres ekstradycji. Ze Stanów Zjednoczonych do Panamy.

W orzeczeniu tym uznano wniosek za „niedopuszczalny”, co może spowodować, że Martinelli wróci na przystań 22 czerwca, kiedy planowana jest ponowna rozprawa, którą sąd wcześniej uznał za „niewinną”, co po raz pierwszy w teatrze panamskim.

„Ważne jest tutaj to, że sędzia był bardzo akademicki iz tego punktu widzenia uznał, że recepta, o którą wystąpiła obrona, jest nieważna” – powiedział prasie prokurator w tej sprawie, Aurelio Vásquez. Do rozprawy ustnej.

Odpowiedzią adwokatów i centrum medialnego oskarżonego miliardera było całkowite odrzucenie decyzji, z obraźliwymi odniesieniami do sędziów i przeszłym statusem sądownictwa, m.in. elementem technicznym wskazującym na istnienie „aktu oskarżenia” bez „liczenia”. Kiedy akta zostały rozpatrzone w High Court of Justice.

Cały model administracyjny systemu oskarżania kryminalnego upada, aby usiłować osądzić osobę, bez względu na inne zarzuty, a istotne jest to, że prokurator nie wezwał go na rozprawę, by przypisać to przed sądem. Jego prawnik, Carlos Carrillo, powiedział: Sędzia poboczny.

Sprawa skłoniła oskarżonego, uciekającego przed panamskim wymiarem sprawiedliwości, do aresztowania i przetrzymywania go w Stanach Zjednoczonych do czasu przekazania go przykutego do Panamy po rocznej operacji, gdzie spędził kolejne 12 miesięcy w więzieniu prewencyjnym. Zatrzymanie z powodu niebezpieczeństwa wycieku.

Co najmniej 11 innych spraw karnych z udziałem byłego prezydenta jako domniemanego sprawcy, w tym sprawa o przekupstwo firmy budowlanej Odebrecht, która została wezwana do sądu wraz z pięćdziesięcioma oskarżonymi, zgodnie z ujawnionymi niedawno informacjami.

Martinelli i jego „Armia Prawników” (tuzin) argumentują, że wraz z innymi sprawami naruszają one zasadę „specjalizacji”, która mówi, że nie może być sądzony za inne przestępstwo przed tym, które spowodowało ekstradycję; Ale władze USA zrzekły się tego prawa, organu zgodnego z krajem eksportującym

Popularna ironia na portalach społecznościowych mówi, że po pojawieniu się przed mediami z wielkim entuzjazmem, nawet w czynnościach ceremonialnych, z możliwością zbliżającego się procesu, dla oskarżonego, który wcześniej użył tej sztuczki, aby opóźnić proces, pojawi się „wiele poważnych chorób”. i wyszukaj przepis w odpowiednim czasie.

msm / orm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *