SQM dostarcza brytyjskiej firmie Johnson Matthey wodorotlenek litu do produkcji 500 tys. Akumulatorów do samochodów elektrycznych | USA

Chilijska firma podała w oświadczeniu, że chilijski SQM, jeden z największych na świecie producentów litu, dostarczy Johnson Matthey wodorotlenek litu do wyprodukowania około 500 000 akumulatorów do pojazdów elektrycznych w ciągu najbliższych siedmiu lat.

W latach 2021-2028 firma będzie dostarczać materiały do ​​produkcji baterii elektrycznych do fabryk Johnson Matthey w Polsce i Finlandii.

Dyrektor generalny SQM Ricardo Ramos napisał ten projekt jako część wysiłków firmy na rzecz zwiększenia produkcji litu w sposób zrównoważony, mając na celu osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 roku.

Ramos zauważył również, że firma pracuje nad dużym planem ekspansji, aby wyprodukować odpowiednio 180 000 i 30 000 ton metrycznych węglanu litu i wodorotlenku litu. Ekspansja ta zostanie wdrożona „w połączeniu z naszymi wysiłkami na rzecz zmniejszenia naszego wpływu na środowisko poprzez zmniejszenie ilości solanki 2030. ”

Johnson Matthey, szef działu materiałów akumulatorowych, Christian Günther, powiedział, że podpisane porozumienie wzmacnia relacje między obiema firmami, zapewniając bezpieczeństwo w łańcuchu dostaw i identyfikowalność „niezbędnych” materiałów dla klientów.

Obie firmy oświadczyły, że w przyszłości będą nadal wzmacniać swoje relacje i badać możliwe synergie i wspólne cele między obiema firmami.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *