Środa 22 grudnia 2021 (18.00 GMT)

Ta treść została opublikowana 22 grudnia 2021 – 17:54

Korona wirus

Wielka Brytania po raz pierwszy przekroczyła 100 000 obrażeń w ciągu jednego dnia

Londyn (EFE). – Wielka Brytania zgłosiła w środę 106 122 nowych codziennych infekcji koronawirusem, przekraczając 100 000 po raz pierwszy i prawie 13 000 przypadków powyżej poprzedniego rekordu epidemii ustanowionego w zeszłym tygodniu. Brytyjski rząd potwierdził, że nie planuje nakładać nowych ograniczeń przed świętami Bożego Narodzenia, chociaż czeka na nowe dane dotyczące ciężkości choroby wywołanej przez omicron, aby zdecydować, czy potrzebne są dalsze środki.

Wirus bożonarodzeniowej korony

Europa obawia się rozprzestrzeniania się infekcji w Boże Narodzenie i postępów w ograniczaniu

Pisanie międzynarodowe (EFE). – Europa przygotowuje się do rozpoczęcia obchodów świąt Bożego Narodzenia w obawie, że przesiedlenia i uroczystości doprowadzą do wzrostu zakażeń, w kontekście środków mających na celu zmniejszenie skutków pandemii, a w szczególności alternatywy Omicron dla koronawirusa. Globalne przypadki COVID-19 spadły o 2% w zeszłym tygodniu, pomimo gwałtownego wzrostu zakażeń w wielu krajach Europy Zachodniej, takich jak Wielka Brytania, Francja, Szwajcaria i Hiszpania, według Światowego Tygodnia Epidemiologicznego Raportu Zdrowia. Organizacja (WHO).

Wirus koronowy Ohm

WHO: Pierwsze dane sugerują, że mniej osób jest hospitalizowanych z powodu przyjmowania leku Omicron

Genewa/Johannesburg (EFE). Dzisiejszy ekspert ze świata powiedział, że zebrane do tej pory dane na temat omikronowego wariantu koronawirusa wywołującego COVID-19 wskazują, że powoduje on mniej hospitalizacji, a także zmniejsza liczbę pacjentów, którzy potrzebują respiratorów. Organizacja Zdrowia (WHO). W Republice Południowej Afryki, gdzie został wykryty po raz pierwszy, obecna fala zakażeń COVID-19 wykazuje już pierwsze oznaki spadku, z hospitalizacjami wynoszącymi zaledwie 5,7%, w porównaniu z 15,6% w trzeciej fali (delta) i najniższą śmiertelnością 5,6 % pacjentów zostało przyjętych w porównaniu do 20% poprzednich fal.

Wirus koronowy USA

Stany Zjednoczone zezwalają na stosowanie pigułki antykoncepcyjnej firmy Pfizer, pierwszego doustnego leczenia COVID-19

Waszyngton (EFE). Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zezwoliła w środę na awaryjne użycie tabletek firmy farmaceutycznej Pfizer przeciwko COVID-19, pierwsze doustne leczenie tej choroby. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ogłosiła swoją decyzję w oświadczeniu i określiła, że ​​pigułka może być stosowana w leczeniu umiarkowanych przypadków COVID-19 u dorosłych i dzieci poniżej 12 roku życia, które ważą co najmniej 40 kg.

Unia Europejska Hiszpania

Bruksela pozwala na wypłatę 10 miliardów dolarów z Europejskiego Funduszu dla Hiszpanii

Bruksela (EFE). – Komisja Europejska zezwoliła w środę na wypłatę Hiszpanii 10 mld euro z pierwszej transzy funduszu naprawczego, poinformowała fundacja w komunikacie na Twitterze. Hiszpania będzie pierwszym krajem w bloku, który otrzyma regularną wypłatę z Europejskiego Funduszu Naprawczego, z którego otrzyma 69.500 mln euro w bezpośrednich przelewach i taką samą kwotę w formie pożyczek, o które nie wnioskowała w chwili. .

MFW Hiszpania

Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył swoją prognozę dla Hiszpanii do 4,6% w tym roku i 5,8% w 2022 r.

Waszyngton (EFE). Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) obniżył swoją prognozę wzrostu dla Hiszpanii, która obecnie wynosi 4,6% w tym roku i 5,8% w 2022, ze względu na trwającą niepewność związaną z pandemią COVID-19 i innymi. Czynniki, takie jak problemy z łańcuchem dostaw. W opublikowanym w środę rocznym przeglądzie gospodarki hiszpańskiej fundusz obniżył swoją prognozę na ten rok o 1,1 punktu, która w październiku wyniosła 5,7%, a prognozę na 2022 r. o sześć dziesiątych, gdzie poprzednie szacunki są postępujące. 6,4%.

Unia Europejska Polska

Komisja Europejska otwiera zbrodnię przeciwko Polsce, aby zakwestionować prymat prawa unijnego

Bruksela (EFE). – Komisja Europejska (KE) wszczęła w środę postępowanie w sprawie naruszenia przeciwko Polsce dwóch niedawnych orzeczeń swojego trybunału konstytucyjnego, które zdaniem Brukseli „wyraźnie kwestionują pierwszeństwo prawa wspólnotowego”. Komisja rozpoczyna postępowanie w sprawie dwóch orzeczeń najwyższego organu sądowego w Polsce kwestionujących wiążący charakter orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (UE).

Wybory w Libii

Libia odkłada wybory w związku z eskalacją napięć wojennych

Trypolis (EFE) – Wysoka Komisja Wyborcza Libii zaproponowała dziś przesunięcie o miesiąc wyborów prezydenckich i parlamentarnych zaplanowanych na piątek, 24 grudnia, w związku z eskalacją napięć wojennych, które zagrażały wynegocjowanemu przez Rosję i Turcję ponad rok temu porozumieniu o zawieszeniu broni. Odroczenie, któremu niektórzy kandydaci sprzeciwili się we wtorek, było tajemnicą publiczną, ponieważ ten sam organ dwa tygodnie temu postanowił odroczyć zatwierdzenie nominacji po wykluczeniu kilku kandydatów i odwołaniu się do lokalnych sądów, które przywróciły ich do wyścigu wyborczego.

Bermania Mina

Upadek kopalni Jadeitu w Birmie powoduje, że brakuje dziesiątek

Bangkok (EFE). – Zginął górnik, a dziesiątki osób zaginęło po tym, jak w środę w północnej Birmie (Myanmar) zawaliła się nefrytowa kopalnia, gdzie pracują w wyjątkowo niepewnych warunkach. Osuwisko, które wciągnęło nieoficjalnych górników do pracy, miało miejsce o godzinie 4.30 (22. 00 GMT we wtorek) w odległym mieście Hpakant w stanie Kachin, gdzie znajduje się największy na świecie kompleks górniczy. Przeznaczony do jadeitu. Ekipy ratownicze, które przybyły w ciągu kilku godzin od wypadku, borykają się z wieloma problemami w wykonywaniu swojej pracy, ponieważ jest to stara kopalnia wykorzystywana jako składowisko odpadów.

Mecze Chile

Po miażdżącym zwycięstwie Borka chilijska prawica szuka jego kierunku

Santiago de Chile (EFE). Po miażdżącym zwycięstwie lewicy Gabriela Borica, wielkie pytania otwierają się teraz przed chilijską prawicą, która debatuje, czy powinna uciec, ustanawiając się jako główny przywódca opozycji, ultrakonserwatywny José Antonio Caste, drugi w wyborach lub szuka nowych twarzy. Ultrakatolicki prawnik wygrał pierwszą listopadową rundę, pozostawiając oficjalnego kandydata Sebastiana Seszele poza sondażami na czwarte miejsce, ale w niedzielę stracił prawie 12 punktów do Borka.

MH17 تجربة Doświadczenie

Holenderska prokuratura żąda dożywocia dla 4 oskarżonych o zestrzelenie lotu malezyjskich linii lotniczych MH17

Haga (EFE). – Holenderska prokuratura zażądała w środę kary dożywocia dla czterech oskarżonych – trzech Rosjan i jednego Ukraińca – podczas procesu zaocznego w Holandii w związku z tragedią MH17, która w 2014 roku uniemożliwiła lot Malaysia Airlines nad wschodnią Ukrainą , zabijając 298 osób. Prokuratorzy uznali czterech oskarżonych za „winnych” współpracy przy dostawie rosyjskiego systemu wyrzutni rakiet Buk, który rzekomo został użyty do zestrzelenia malezyjskiego samolotu podczas lotu nad wschodnią Ukrainą 17 lipca 2014 r., po starcie z Amsterdamu . do Kuala Lumpur. EFE

int / psh

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.