Stadion 974 to najbardziej innowacyjny i zrównoważony stadion na Mistrzostwa Świata FIFA 2022 w Katarze

Stadion wcześniej nazywany Ras Abu Abu, Stadion 974 stał się jednym z najbardziej Innowatorzy za jej projekt i inicjalizacja Z Wiesz, że?. Jego nazwa pochodzi od 974 pojemniki dla łodzi i zostanie od razu całkowicie zdemontowany Mistrzostwa Świata FIFA 2022.

Według jej projektanta, architekta Marka Fenwicka, To najtańszy stadion Oraz własność ośmiu stadionów na mecze mistrzostw świata. Wewnątrz kadłub 974 kontenerów jest oddzielony kolorową skalą, aby określić jego funkcję.

Na przykład kolor czerwony określa obszar łazienki, a kolor niebieski przeznaczony jest do pomieszczeń biznesowych. Podobnie, zbieżność liczby kontenerów odnosi się również do międzynarodowego prefiksu Łada Kataru (+974), który nadaje tożsamość obiektowi o pojemności 44 000.

The Budynek s zaszeregowanie Z każdej jednostki inspirowanej sztukami Łamigłówki Oprócz zastosowania kolorów żółtych, czerwonych, białych, niebieskich i jasnoszarych. zgodnie z podpisem Fenwick ArchitekciKoszt stadionu był 230 milionów dolarów Posiada wszystkie udogodnienia obiektu sportowego do organizacji najlepszych wydarzeń sportowych.

to zrozumiałe Budynek To nie tylko sprawiło, że stało się szybsze i bardziej ekonomiczne, ale także nadało mu unikalny kwadratowy kształt z zaokrąglonymi narożnikami. Dodatkowo posiada system chłodzenia, który wykorzystuje morską bryzę do obniżenia temperatury wewnątrz. Podobnie, stadion jest wykonany z naturalnej trawy z najnowszą technologią, aby dbać o trawnik po każdym meczu i utrzymywać go na wierzchu.

Po wejściu do jednego z pokoi VIP Jest specjalnie zaprojektowany dla prezydenta FIFAA Gianni Dziecięcy. Jeśli chodzi o loże, składa się z bezpośredniego wyjścia na trybuny wraz z łazienką, salonu z telewizorem plazmowym, klimatyzacji oraz cateringu podczas meczów.

Według firmy architektonicznej może to być konieczne demontaż całkowicie i Instalacje W nowej siedzibie ze względu na łatwy sposób transportu i montażu. Zaowocowało to otrzymaniem 974 4-gwiazdkowa certyfikacja Global Sustainability Assessment System (Jezus).

Stadion został otwarty w Puchar Arabów 2021 Wraz z meczem Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Syrii każda z jego odłączanych części zostanie przekazana krajom o ograniczonych zasobach. Podczas Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Katarze na stadionie rozegrane zostaną 6974 mecze w fazie grupowej. Najbardziej przewidywane to: Francja vs Dania; Brazylia wygra ze Szwajcarią, Meksyk z Polską i Argentyna z Polską, a jej udział zwieńczy mecz w 1/8 finału.

Pobierz notatkę
Śledź nas w Google News

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.