Stan Puebla zakończył rok 2020 z nadwyżką w wysokości 5 miliardów dolarów

Josefina Lombard Sanchez, dyrektor generalny Meksykańska Rada Handlu Zagranicznego (Comeci) Region południowy, szacowany na ten rok, jest obiecującym scenariuszem dla eksportu Puebla po wpływie pandemii Covid-19.

W wywiadzie dla Millennium PueblaPowiedział, że większość firm eksportujących pozostaje aktywna w obliczu zagrożenia zdrowia. Chociaż istnieją branże, zwłaszcza sektor samochodowy, które ograniczyły lub wstrzymały pracę w drugim kwartale 2020 r. Ze względu na środki na odległość zdrowotną, sektory takie jak tekstylia, odzież, tworzywa sztuczne i metale przestawiły swoją produkcję na maski na twarz i artykuły sanitarne ze względu na zwiększony popyt za granicą.

W tym sensie ustalił, że bilans handlowy Puebla w 2020 roku wynosił Nadwyżka w wysokości 5 miliardów dolarów, Wynikający z eksportu w wysokości 14 200 mln USD i zakupów w wysokości 9 000 mln USD, głównie w związku z działalnością w sektorze motoryzacyjnym.

„Puebla w 2020 zamknęła się w dobrych liczbach, bo nie poniosła strat, a my aspirujemy do kolejnych, ale w kontekście sytuacji nie było tak źle na tle innych krajów” – dodał.

Umieszczając Puebla wśród jedenastu krajów o największej aktywności eksportowej, powiedział, że kraj ten „ma wszystko”. Staje się jednym z głównych dostawców na świecieAle powinieneś postawić na dywersyfikację i poszukiwanie biznesu.

Powiedział, że Stany Zjednoczone pozostają głównym odbiorcą towarów z Puebla, a następnie z Kanady i Niemiec, a te drugie ze względu na działalność fabryk Audi i Volkswagena.

Odnosząc się do gmin o największej sprzedaży za granicą, powiedział Cuautlancingo, stolica Puebla, Huejotzingo, Amozoc i Tehuacán, Ponieważ jest to miejsce, w którym znajdują się główne kierunki rozwoju produkcji.

Uważał, że handel zagraniczny byłby niezbędny dla ożywienia gospodarczego kraju, wspieranego przez działalność przemysłową i możliwości biznesowe, jakie Puebla ma z Niemcami, Austrią, Hiszpanią, Kanadą, Stanami Zjednoczonymi i różnymi regionami Azji.

Podczas zakupów międzynarodowych stwierdził: „Naszym głównym dostawcą są Stany Zjednoczone i Niemcy. Panorama zostaje otwarta, ponieważ dostawcy z Europy, Hiszpanii, Polski i Włoch zaczęli się łączyć, a zakupów tych dokonały głównie gminy Cuautlancingo, Puebla, Huejotzingo i San Andrés Cholula. ”Dyrektor Cums Sur uznał, że rok 2021 będzie rok mający na celu ożywienie, chociaż będzie to zależało od różnych krajowych i międzynarodowych czynników gospodarczych, dlatego „musimy być bardzo ostrożni”.

„Oczekiwania na ten rok ożywienia są dobre, jednak jest wiele czynników. Konieczne będzie jednak przeanalizowanie tego, co robimy z Chinami w odniesieniu do inwestycji, jeśli można je zidentyfikować później i czy istnieje inny rynek, na którym Puebla mogłaby być potencjalnego eksportera. ”

mpl

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *