Stany Zjednoczone, Kanada i Chiny to tylko niektóre z krajów, w których można znaleźć prace Okudy San Miguel, który umieścił Pikachu na muralu w Quito | Ekwador | Aktualności

jego imię to Oscar San Miguel Ale świat artystyczny się prezentuje Okuda San Miguela według jego własnych słów, gdy dotarł do dowolnego miejsca na świecie, jego zadaniem było „przekształcenie szarego cementu miast w kolory”, a jego sztuka dotarła do Ekwadoru, a konkretnie do Quito.

W stolicy Ekwadoru wykonał mural w historycznym centrum miasta, który Podniósł krytykę za włączenie Pikachu do pracyktóry honoruje hafty dla kobiet w gminie Llano Grande, który jest częścią projektu CaminArte gminy Quito, w ramach obchodów dwusetnej rocznicy bitwy pod Pichincha.

„Jestem bardzo przyzwyczajony do tego, że umieszczam flagę w miejscach. Myślę, że Quito bardzo się zmieni, ponieważ moją misją na świecie jest po części przekształcenie szarego cementu miast w kolor. „A przede wszystkim w coś bardziej kulturalnego, którym każdy może się cieszyć” – powiedział San Miguel w wywiadzie dla agencji. EFE.

Odnosząc się do muralu w stolicy, skomentował: „To naprawdę jest jak… mieszać Pomiędzy językiem architektury niemal cyfrowej zmieszanej ze stylami przodków, takimi jak kultura andyjska, majowa, inkaska, afrykańska czy azjatycka”.

Harmonia geometryczna połączona z wielobarwnym światem to styl, który definiuje hiszpański. „W jego pracy geometryczne struktury tęczy mieszają się z formami organicznymi, ciałami pozbawionymi tożsamości… i symbolami, które zachęcają do myślenia w dziełach sztuki, które można zaklasyfikować jako pop surrealizm z wyraźną esencją kształtów ulicy” – czytamy. Biografia osobista.

Jego prace często stawiają pytania o egzystencjalizm, wszechświat, nieskończoność, sens życia i pseudowolnościowe sprzeczności społeczeństwa, ukazując konflikt między nowoczesnością a naszymi korzeniami; Krótko mówiąc, między nim a człowiekiem” – dodają w opisie swojej pracy.

Jego prace, oprócz tego, że znajdują się w Quito, znajdują się w wielu krajach na całym świecie.

Mural Okuda San Miguel w Quito.

A jeśli chodzi o Amerykę Południową, to również Peru Pracuję nad projektem Inkapendencia.

Okuda San Miguel pracował w Peru. (pobrane z okudasanmiguel.com)

Inne kraje na świecie:

Zjednoczone państwo: Dallas, Denver, Sacramento, Arkansas, Nowy Jork, między innymi.

Grafika autorstwa Okuda San Miguel w Denver, Stany Zjednoczone. (pobrane z okudasanmiguel.com)

Kanada: Vancouver, Toronto i Edmonton.

ściany w Vancouver. (pobrane z okudasanmiguel.com)

Meksyk

(pobrane z okudasanmiguel.com)

Hiszpania

Praca na Ibizie. (pobrane z okudasanmiguel.com)

Włochy

(pobrane z okudasanmiguel.com)

Maroko, zachód, zachód słońca

(pobrane z okudasanmiguel.com)

Bułgaria

(pobrane z okudasanmiguel.com)

Rosja

(pobrane z okudasanmiguel.com)

Do tych krajów dodano m.in. Belgię, Rumunię, Szwecję, Polskę, Francję, Chiny, Tajwan i Australię, a także wyspę Mauritius.

Inne dane:

Niedawno w sąsiedztwie Usera, w Madrycie, otworzył swoje nowe studio Factory of Dreams. Jak informuje EFE, będzie on gościł próbki różnych artystów i będzie również warsztatem dla ich pracy.

Okuda, autor kontrowersyjnego muralu w Kito, wykorzystał Pikachu i animowane postacie w innych pracach

Obecnie ma otwartą wystawę w Muzeum K 11 w Guangzhou w Chinach.

San Miguel był zaangażowany w gry wideo i koncentruje się na „New Champions” oraz NFT (Non-fungible Tokens). „To dla mnie nowy język, rodzaj animacji między rysunkiem a rzeczywistością” – powiedział. EFE.

W listopadzie planuje otworzyć „Super Galerię” w Madrycie. (ja)

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.