Stany Zjednoczone mają 400 mln baryłek rezerw ropy naftowej

Wznowienie działalności związanej z paliwami kopalnymi w Danii

WASZYNGTON, 15 października (PRINSA LATINA) Obecnie awaryjne rezerwy ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych wynoszą ponad 400 milionów baryłek po cięciach w celu obniżenia krajowych cen paliw, donosi Energy Information Administration (IEA).

Podmiot ten stwierdził, że takie zapasy są pod presją zwyżkową ze względu na globalne kurczenie się dostaw ropy.

Raport Międzynarodowej Agencji Energetycznej o stanie ropy naftowej stwierdził, że bilans strategicznych rezerw ropy naftowej wyniósł 408,7 mln baryłek, po spadku o 7,7 mln baryłek w tygodniu kończącym się 7 października.

Organizm zauważył, że jest to najniższy poziom tych osadów od czerwca 1984 roku.

Administracja Joe Bidena uwolniła od listopada zeszłego roku ponad 200 milionów baryłek strategicznych rezerw ropy naftowej, aby przeciwdziałać światowemu spadkowi dostaw ropy spowodowanemu zachodnimi sankcjami na eksport rosyjskiej ropy naftowej po konflikcie na Ukrainie.

Środek miał również zrekompensować cięcia produkcji wprowadzone przez OPEC+, koalicję krajów produkujących ropę pod przewodnictwem Arabii Saudyjskiej i jej 10 sojuszników z Rosją.

I ta organizacja ogłosiła w zeszłym tygodniu, że od listopada zmniejszy wydobycie o dwa miliony baryłek dziennie, a tym samym wesprze ceny, ponieważ spadły one z maksimum prawie 140 dolarów w marcu do mniej niż 100 dolarów, częściowo ze względu na do spadków. od SPR.

Ten ruch miał również wpływ na krajowe ceny paliw w Stanach Zjednoczonych, które drastycznie spadły w ostatnich miesiącach, a benzyna osiągnęła poziom 3,70 USD za galon w połowie września z rekordowego poziomu w czerwcu ponad 5 USD za galon.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni koszt tego paliwa zaczął ponownie rosnąć, osiągając 13 października średnio 3,91 USD za galon.

mV / CRC

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *