Stany Zjednoczone muszą odrobić globalne straty spowodowane Covid-19, czego żądają w Rosji

Stany Zjednoczone muszą odrobić globalne straty spowodowane Covid-19, czego żądają w Rosji

Twierdzenia parlamentarzystów opierają się na oświadczeniach amerykańskiego naukowca Jeffreya Sachsa, szefa komitetu badawczego SARS-COV-2, który oskarżył Waszyngton o rozprzestrzenianie patogenu.

Miliony chorych i zmarłych, światowy kryzys gospodarczy i spadek poziomu życia ludzi to konsekwencje Covid-19, za które Waszyngton musi wziąć odpowiedzialność. „Stany Zjednoczone muszą zrekompensować wszystkim krajom dotkniętym pandemią straty, które poniosły” – napisał Volodin na portalu społecznościowym Telegram.

Lider polityczny wyjaśnił, że według Sachsa wirus powstał w amerykańskich laboratoriach biotechnologicznych po dwóch latach intensywnych badań.

Dziś, gdy słyszy się takie oskarżenia, prezydent Joe Biden milczy. „Boi się, że świat odkryje prawdziwego winowajcę epidemii” – powiedział Volodin.

Szef rosyjskiej Dumy Państwowej dodał, że „wojskowy rozwój biologiczny Pentagonu, który jest prowadzony na całym świecie, musi zostać zatrzymany i odtajniony”. W tym sensie zauważył, że rosyjskie siły zbrojne badają wszystkie dowody dotyczące ponad 30 placówek badawczych rozmieszczonych na Ukrainie i finansowanych przez Stany Zjednoczone, w których opracowano nowe komponenty broni biologicznej i produkty farmaceutyczne.

W związku z tym rosyjskie Ministerstwo Obrony wskazało niedawno, że Pentagon rozszerzył w ukraińskich laboratoriach możliwości badań nie tylko w zakresie tworzenia broni biologicznej, ale także pozyskiwania informacji o antybiotykooporności i obecności przeciwciał przeciwko niektórym chorobom w ludność niektórych regionów.

Podobnie jednostka wojskowa wyjaśniła, że ​​do przeprowadzenia eksperymentów wykorzystano możliwości międzynarodowych firm i poligon doświadczalny poza kontrolą społeczności międzynarodowej.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony podkreśliło, że głównymi zadaniami Kijowa w tej sprawie jest ukrywanie nielegalnych działań, prowadzenie badań klinicznych i terenowych oraz dostarczanie niezbędnych materiałów.

Według rosyjskich przywódców wojskowych, rozpoczęta 24 lutego moskiewska specjalna operacja wojskowa na terytorium Ukrainy umożliwiła powstrzymanie ekspansji biologicznej obecności wojskowej Stanów Zjednoczonych na Ukrainie oraz ukrócenie zbrodniczych eksperymentów na ludności cywilnej.

wiersz / odf

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *